Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Pogoń Szczecin coraz bliżej nowego obiektu

Dziś w Szczecinie odbyła się specjalna konferencja prasowa poświęcona nowemu obiektowi klubowemu, poznaliśmy wiele szczegółów.

Umowa, która została podpisana w trakcie konferencji dotyczy uzupełniającej dokumentacji projektowej na stadion z 4 trybunami. Według jej założeń, ta część kosztów projektu przypadnie Pogoni Szczecin.
„To ważny dzień dla szczecińskiego sportu i miejskich inwestycji” – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Prezydent Szczecina Piotr Krzystek. – „Podpisujemy z klubem i pracownią umowy dotyczące nowego stadionu, którymi sankcjonujemy proces jego budowy. Dziś tak naprawdę finalizujemy w postaci dokumentu to, nad czym pracowaliśmy w ostatnim czasie. Ta umowa umożliwi nam przystąpienie do konkretnych prac projektowych, w oparciu o koncepcje, które zostały do tej pory przygotowane i wynegocjowane pomiędzy stronami. Dziękuję za zaangażowanie również kibicom, bo od pewnego momentu ta współpraca układa się bardzo przyzwoicie”.

„Dziś zaczyna się praca, której przed nami jest bardzo dużo” – stwierdził prezes zarządu Pogoni Szczecin SA Jarosław Mroczek. – „Mamy nadzieję bardzo efektywnie i w jak najkrótszym czasie tę inwestycję zrealizować. Wszyscy mamy świadomość, jak bardzo zależy środowisku w Szczecinie, Klubowi i Gminie Szczecin na nowoczesnym obiekcie. Na tym stadionie chcemy realizować nasze cele, a więc grę o najwyższe miejsca w Lotto Ekstraklasie, czy europejskie puchary”.

Ostateczny kształt obiektu powinien zadowolić kibiców. Będzie to stadion zamknięty, z czterema trybunami. W jednej z nich znajdzie się klubowe muzeum, kawiarnia i nie tylko.
„Prace nad projektem trwają nieustannie” – zapewnił Janusz Pachowski. – „Mamy już w zaawansowanym stanie opracowania techniczne-szczegółowe. Szczecin doczeka się wyjątkowego stadionu. Będzie to 7. co do wielkości obiekt w Polsce, z dużą strefą kibicowską, pozasportową: kawiarnianą, muzealną, czy fanshopową. To zdecydowanie nowa jakość tego stadionu. Obiekt będzie harmonijnie wpisany w krajobraz i to będzie wyróżniać go na tle innych stadionów w Polsce”.

„Możemy dziś mówić o dobrym obiekcie z wysoką kategorią UEFA” – dodał Prezydent Krzystek. – „Będzie on pozwalał grać Pogoni Szczecin w bardzo dobrych warunkach, ale też daje nadzieję na goszczenie drużyn w pucharach europejskich oraz na mecze reprezentacji Polski”.

Wszystkie strony jednogłośnie podkreślały udział w ostatnich rozmowach prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. – „Cały proces rozpoczął się od wizyty Pana Bońka w Szczecnie. Niedługo później doszliśmy do porozumienia w sprawie budowy stadionu”– mówił Prezydent Miasta.
– „Również chciałbym podkreślić olbrzymią rolę prezesa PZPN a także prezesa Ekstraklasy Dariusza Marca. Bez wsparcia, pokazania drogi byłoby nam trudno podjąć wspólnie takie decyzje”– dodawał prezes Mroczek.

Według założeń, pozwolenie na budowę na podstawie nowego projektu budowlanego (dla stadionu czterema trybunami) powinno być uzyskane na przełomie lutego i marca 2017 roku. Równolegle pracownia projektowa realizuje projekt wykonawczy, który jest podstawą do uruchomienia przetargu wykonawczego. Od momentu przekazania pozwolenia na budowę pracownia będzie mieć 3 miesiące na ukończenie projektu wykonawczego. Część tego projektu pracownia chce przekazać Miastu jeszcze w tym roku, a z całym projektem chce być gotowa na czerwiec 2017.

Już teraz rozpoczną się prace związane z procesem inwestycyjnym. Kierownikiem zespołu ze strony MOSRiR-u jest dr Wojciech Olbryś.
„W czerwcu 2017 czeka nas ogłoszenie przetargu i opracowanie SIWZ (czyli Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia – dop. red.)” – mówił o harmonogramie prac dr Olbryś. – „Nie przewiduję tu specjalnych trudności, protestów. Następnie czeka nas wyłonienie wykonawcy. Na przełomie lat 2017/2018 powinniśmy wyłonić wykonawcę, który wejdzie na plac budowy. Zgodnie z projektem, cykl budowlany wynosi 36 miesięcy. Można zatem wyliczyć, że zakończenie budowy stadionu i oddanie go do użytku miałoby miejsce w 2020 roku. Oczywiście chcemy, by jednym z kryteriów przetargu była szybkość realizacji inwestycji”.

„Nas bardzo cieszy to, że widzimy bardzo duże zaangażowanie Klubu i Samorządu” – podsumowywał dzisiejsze spotkanie prezes Ekstraklasy SA Dariusz Marzec. – „Takie działanie jest fundamentem w każdym miejscu, które chce osiągać sukcesy. Celem priorytetowym jest dla nas przyciąganie jak największej liczby widzów na trybuny. Wierzymy, że już niedługo w Szczecinie na mecze chodzić będzie nie 7-9 tysięcy, ale 15-20 tysięcy. To cel, który jest bardzo realny i któremu będziemy kibicować”.

Źródło: Pogoń Szczecin

 

Najnowsze

PSG Sponsorem Tytularnym Stali Nysa

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) została sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej z Nysy Od dziś drużyna występująca w najwyższej ...

Całość ›

Polska Liga Esportowa podsumowuje rok 2021

Polska Liga Esportowa podsumowała rok 2021 wydając specjalny raport Jak pisze organizacja to był przełomowy rok 930 godzin ...

Całość ›

Łukasz Czopik Wiceprezesem GKS Katowice

GKS GieKSa Katowice SA decyzją Rady Nadzorczej Spółki podjęła uchwałę o powołaniu Pana Łukasza Czopika na Wiceprezesa ...

Całość ›
Wywiad

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy – założyciele Sportigio

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy to młodzi przedsiębiorcy, od zawsze zakochani w sporcie Ich droga wiodła od lodowiska hokejowego do stworzenia systemu IT dla hokejowej centrali Jakie mają plany na przyszłość, co wyróżnia ich produkt, na rynku, jakie mają cele biznesowe Na te wszystkie ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.

 

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.