Kluby z całej Polski walczą o kasę w „Pucharze 1000 Goli”
Blisko sto projektów i tysiące głosów kibiców. Kluby z całej Polski walczą o kasę w „Pucharze 1000 Goli”, konkursie PZPN i Zakładów Bukmacherskich Fortuna.
Spotkania z historykami przybliżające tradycje Polonii Warszawa? Drony dla Pogoni Miechów? Budowa klubowej telewizji MKS-u Myszków? A może dofinansowanie obchodów stulecia istnienia Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, która niegdyś rzuciła na kolana Manchester City? Z początkiem marca ruszyło głosowanie online na najlepszy projekt zgłoszony w ramach organizowanej przez PZPN akcji „Puchar 1000 goli”, która zapewni środki na rozwój klubom z niższych lig. Do tej pory do zabawy dołączyły zespoły z całej Polski, a na ostatnie zgłoszenia organizatorzy czekają do 14 marca.
„Puchar 1000 Goli” to akcja zorganizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej ze wsparciem sponsora, Fortuna Zakładów Bukmacherskich. Od początku sezonu każda bramka strzelona przez „czarnych koni” (słabszy zespół według kursów przedmeczowych Fortuny) w bieżących rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski jest równoznaczna z wpłatą 1000 zł do budżetu obywatelskiego. Aktualnie kwota do zgarnięcia to 62 tysiące złotych. Te pieniądze trafią do małych, lokalnych klubów z całej Polski, które przedstawią najbardziej kreatywne projekty zagospodarowania środków.
Do tej pory zgłoszono niemal 100 oryginalnych pomysłów, a organizatorzy zamykają listę zgłoszeń 14 marca o 23:59. Warto pospieszyć się i dać swojej lokalnej drużynie szansę na solidny zastrzyk gotówki. W opisie projektu można wziąć pod uwagę najbardziej palące potrzeby takie jak remont boiska lub zakup sprzętu treningowego, ale jest też miejsce na zorganizowanie wydarzenia z okazji klubowego jubileuszu, czy inne nieszablonowe inwestycje. To najbardziej kreatywne pomysły zyskują największą popularność, ponieważ o awansie do finału zadecydują kibice. Na stronie www.puchar1000goli.pl trwa głosowanie, które zakończy się 10 kwietnia. Do tej pory największym zainteresowaniem cieszą się projekty Igloopolu Dębica, który zbiera na sportowo-rekreacyjny piknik dla swoich fanów, Stilonu Gorzów Wielkopolski, który chce zakupić system do monitorowania sportowych postępów piłkarzy, czy MKS Polonii Warszawa, która planuje przeprowadzenie spotkań na temat „POLONIA TO TRADYCJA”, prowadzonych przez historyków Warszawy przy współudziale zawodników piłkarskiej drużyny seniorów, a skierowanych do młodych adeptów piłki nożnej.
Wytarte powiedzenie mówi, że rozgrywki o krajowe trofeum rządzą się swoimi prawami. To znalazło swoje potwierdzenie w rozstrzygnięciach ćwierćfinałów Fortuna Pucharu Polski. Do następnej rundy bowiem obok takich zespołów jak Lech Poznań, Raków Częstochowa i Legia Warszawa awansowała… Olimpia Grudziądz. Trzecioligowiec pozostawił w pokonanym polu Wisłę Kraków, a o wielki finał powalczy z Kolejorzem. Oczywiście to Poznaniacy będą faworytem meczu, ale można być pewnym, że rywale nie odpuszczą i będą chcieli sprawić kolejną niespodziankę.
Według założeń akcji „Puchar 1000 goli” sensacyjne rozstrzygnięcia w Fortuna Pucharze Polski mają zbudować polski futbol od dołu piramidy. Wsparcie trafi do klubów, które na co dzień występują maksymalnie w rozgrywkach IV ligi. Tegoroczne rozgrywki o puchar kraju są wyjątkowo bogate w niespodzianki i romantyczne historie klubów z niższych lig. Polski kibic, który wyjątkowo kocha potyczki „underdogów” z mocnymi rywalami, mógł cieszyć się z zaskakujących wyników chociażby Wieczystej Kraków, Motoru Lublin czy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Ambicja, waleczność i bramki między innymi tych zespołów zapewniły im niezwykłą przygodę w Fortuna Pucharze Polski, ale sprawiły też, że na najmniejsze kluby czeka co najmniej 62 000 zł do wygrania. Być może właśnie te pieniądze sprawią, że na piłkarskiej mapie Polski pojawi się kolejny, ciekawy projekt, który stanie do ambitnej walki z bogatszymi klubami. Zespoły mają ostatnie kilka dni na zapisy. Lista zgłoszeń zamyka się 14 marca o 23:59. Warto zatem zainteresować się inicjatywą, zgłosić swój klub i sięgnąć po nagrody.