Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

JAK ZNALEŹĆ SPONSORA? – poradnik

Tytułowe pytanie „jak znaleźć sponsora” zadaje sobie każdy przedstawiciel sportu, niezależnie czy jest to prezes klubu, organizacji sportowej, eventu czy sportowiec, w naszym poradniki postaramy się napisać jak to zrobić.

Prezentujemy Państwu pierwszy z artykułów dotyczących porad, w którym postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane w kwestii sponsoringu pytanie “JAK ZNALEŹĆ SPONSORA?” Nie ma znaczenia, jaki poziom sportowy reprezentuje dany podmiot, w sporcie każdy szuka sponsora. Sponsora poszukuje zarówno junior, który gra w tenisa i osiąga pierwsze sukcesy jak i organizatorzy Igrzysk Olimpijskich czy piłkarskich Mistrzostw Świata.

Pozyskiwanie sponsorów nie jest jednak łatwym procesem, wymaga ogromnego nakładu pracy i dużych umiejętności, m.in. sprzedaży, negocjacji oraz wiedzy. Warto jednak nie zapominać, że sponsoring nie jest mecenatem a potencjalny sponsor chce uzyskać zwrot z inwestycji. Jak więc pozyskać sponsora? Najpierw należy się odpowiednio przygotować a kolejno rozpocząć żmudne rozmowy, spotkania, negocjacje.

Po pierwsze ZAINWESTUJ W SIEBIE

Najważniejsze w poszukiwaniu sponsora jest nastawienie – nie można myśleć w roszczeniowy sposób „mam sukces sportowy, więc firmy powinny we mnie zainwestować” należy zacząć myśleć jak potencjalni sponsorzy, czyli „dlaczego firmy mają zainwestować w sponsoring mojego projektu”, „co mogą zyskać współpracując ze mną”. Żeby łatwo uzyskać odpowiedź na to pytanie należy w siebie zainwestować, jak w każdym działaniu, najpierw coś dać, żeby kolejno zyskać.

W pierwszej kolejności trzeba zacząć od inwestycji swojego czasu w rozwój projektu. Każdy musi tworzyć własny wizerunek, markę i rozpoznawalność – sportowiec, organizator eventu, klub. Obecnie najłatwiejszym sposobem pozwalającym osiągnąć te cele są media społecznościowe. Facebook, Twitter, Instagram, You Tube oraz inne platformy używają dziś praktycznie wszyscy, w szczególności młodzi ludzie oraz potencjalni lub obecni kibice sportu.
Media społecznościowe dają ogromne możliwości w budowaniu swojej marki, należy jednak pamiętać, żeby tworzyć treści, które zaciekawią odbiorców. Naturalną kwestią jest publikacja wpisów czysto sportowych – zapowiedzi meczów, treningów, wyjazdu na najważniejsze imprezy sportowe czy chwalenie się sukcesami. Nie można jednak ograniczać się jedynie do tego rodzaju treści. Media społecznościowe wkraczają w życie prywatne. Na profilach społecznościowych trzeba podawać informację dotyczące pozasportowych działań sportowców. Warto zaprezentować ciekawe hobby, pasję, kulisy przygotowań i treningów a także część życia prywatnego. Kibice zawsze chcą być blisko ze swoimi idolami. Chcesz poznać dobre przykłady prowadzenia mediów społecznościowych przez sportowca? Zerknij na na profil Joanny Jóźwik (link.)

Media społecznościowe są również wyznacznikiem zainteresowania Twoim projektem. Warto zbierać „lajki”, a nawet zainwestować w płatną reklamę. Potencjalni partnerzy szybciej zdecydują się na współpracę, jeśli będziesz mógł pochwalić się duża liczbą odbiorców na swoim profilu. Pamiętaj również, że ważna jest systematyczność. Ustal sobie plan działań i umieszczaj posty minimum dwa, trzy razy tygodniowo. Jeśli profil nie będzie aktywny, nie wzbudzi on zainteresowania.

Kolejnym etapem budowania wizerunku jest tworzenie własnej strony internetowej. W dobie mediów społecznościowych niektórzy stwierdzą, że strona internetowa jest zbędna, my jednak nie zgadzamy się z taką opinią. Strona internetowa ma głównie pełnić funkcję informacyjną, dając również potencjalnemu sponsorowi miejsce ekspozycji. Mimo ogromnych możliwości media społecznościowe nie są najlepszym miejscem do podania własnego opisu, historii, celów, dłuższych wypowiedzi czy rozbudowanych ekspozycji partnerów. Wszystkie te działania można realizować poprzez stronę internetową. Żeby utworzyć prostą stronę nie trzeba mieć dużych środków, dziś różnego rodzaju platformy, takiej jak WordPress czy Wix pozwalają na utworzenie własnej witryny samemu, minimalnym kosztem.

To pierwsze z porad, które warto wdrożyć poszukując sponsora, na naszym portalu już niedługo opublikujemy kolejne.

Warto pamiętać o tym, że Sponsoring Sport.pl to platforma służąca pozyskiwaniu sponsorów a korzystanie z niej to szereg korzyści, zapoznajcie się z nimi (LINK).

Najnowsze

Rusza budowa Akademii Lecha Poznań

Lech Poznań podpisał umowę z generalnym wykonawcom firmą Projprzem Budownictwo i rozpoczął budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego ...

Całość ›

Orlen sponsorem tytularnym jubileuszowego Rajdu Polski

Rajdu Polski w tym roku obchodzi jubileusz stulecia Sponsorem tytularnym 77 edycji drugiego, najstarszego rajdu na świecie został PKN ...

Całość ›

Stadiony w Warszawie i Poznaniu punktem szczepień

W Polsce otwieranych jest coraz więcej miejsc szczepień przeciwko Covid-19, zaszczepić będzie się można również na stadionach w ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›
Wywiad

Jacek Łosak – MMABiznes.pl, Akapit Media

Z każdym rokiem MMA w Polsce zyskuje na popularności wśród mediów, kibiców, profesjonalizuje się Jak wielką zmianę na przestrzeni kilku lat przeszło MMA, na te i inne pytanie odpowiadał Jacek Łosak, Redaktor Naczelny MMABiznespl oraz właściciel agencji Akapit Media   Paweł ...

Całość ›

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.

 

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.