Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

GKS Tychy z kolejnymi e-sportowymi innowacjami

Środa w GKS Tychy stała pod znakiem Esportu. Klub zaprezentował drużynę Counter-Strike i e-zawodnika w rozgrywkach FIFA. Młodzi Gracze Esportowej Akademii GKS Tychy będą mieli okazję współpracować z czołowym polskim zespołem- Tomorrow GG. To szansa na wspólne treningi i wymianę doświadczeń w specjalnie stworzonym pomieszczeniu. W trakcie konferencji prasowej został zaprezentowany pierwszy na stadionie w Polsce- Gaming House. W meczu otwarcia, Akademia GKS Tychy zagrała z tomorrow.gg.

Ma ponad 39 milionów zwolenników na całym świecie. Regularnie gra w nią aż 10 milionów zawodników. Jest jedną z najpopularniejszych gier, bez której wiele osób nie wyobraża sobie życia. Counter-Strike zaczyna dominować również na polskim rynku.

GKS Tychy stworzył Akademię Esportu. Klub zaprezentował drużynę Counter-Strike. Pięcioosobowy zespół będzie występował w „Trójkolorowych” barwach zarówno na arenie krajowej i międzynarodowej.

– „Postanowiliśmy dać szansę młodym zawodnikom z Tychów, którzy identyfikują się z naszym miastem. Są to bardzo ambitni ludzie nastawieni przede wszystkim na rozwój i osiąganie coraz lepszych wyników. W naszej akademii chcemy stworzyć im jak najlepsze warunki. Jesteśmy klubem otwartym na nowe inicjatywy. E-Sport to obszar, który ciągle się rozwija, a scena Counter Strike’a sukcesywnie się rozrasta”– mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Zawodnicy Esportowej drużyny GKS Tychy mają od 18-24 lat. Poznali się trzy lata temu. Połączyła ich wspólna pasja, ale ich pierwsze spotkanie nie zwiastowało współpracy.

– „Poznaliśmy się w trakcie turnieju. Graliśmy w finale, ale wtedy jeszcze w przeciwnych zespołach. Po meczu wymieniliśmy się kontaktami i tak zaczęliśmy wspólnie grać. Traktujemy, to bardzo poważnie i chcemy się rozwijać. Podpisanie kontraktu z GKS Tychy otwiera przed nami nowe możliwości. Marzeniem każdego gracza jest zaistnienie na Esportowej scenie”- dodaje Artur Kościelny, kapitan drużyny CS:GO.

Barwy Esportowej Akademii GKS Tychy reprezentować będzie brat piłkarza GKS Tychy. Marcin „Szumi” Szumilas został e-zawodnikiem w rozgrywkach FIFA.

– „Szumi” to kolejny z młodych zawodników, który jest mieszkańcem Tychów i wiernym kibicem GKS. Miał okazję reprezentować klub podczas Wirtualnych Derbów Śląska i Piłkarskiej Gwiazdki. Zebrał bardzo pozytywne recenzje i potrafił postawić wysoko poprzeczkę zdecydowanie bardziej doświadczonym zawodnikom. Jest to gracz, który w rozgrywkach FIFA może zajść naprawdę bardzo daleko. Bardzo ważne jest również dla nas, że w FIFE gra wielu naszych kibiców. Chcemy specjalnie dla nich przygotować dedykowaną ligę”– dodaje Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

– „Zawsze chciałem zagrać jako e-zawodnik GKS Tychy. To było moje marzenie i teraz się spełniło”– zaznacza Marcin „Szumi” Szumilas, e-zawodnik GKS Tychy.

Teraz droga do marzeń zdecydowanie się skróci. GKS Tychy w środę podpisał umowę z czołową drużyną na polskiej scenie Esportowej. Zespół tommorow.gg został oficjalnym partnerem GKS Tychy w obszarze Esportu. W ubiegły piątek zawodnicy tomorrow.gg awansowali na Puchar Polski Cybersport, który będzie rozgrywany w trakcie Intel Extreme Masters.

– „Strategiczne partnerstwo nawiązane w dniu dzisiejszym z GKS Tychy z pewnością przyniesie w niedługim czasie korzyści nie tylko dla naszej drużyny, ale przede wszystkim dla wszystkich fanów organizacji tomorrow.gg. Udostępnienie infrastruktury, wymiana wiedzy oraz wsparcie, które otrzymamy przełożymy na profesjonalizację naszych struktur oraz zwiększenie ilości i jakość treści, które jako organizacja planujemy dostarczać naszej społeczności. Jesteśmy przekonani, że jest to początek owocnej koalicji w której wesprzemy GKS Tychy naszym wieloletnim doświadczeniem na rynku esportowym, aby wspólnie realizować ekscytujące projekty”– podkreśla Mikołaj Pecko , CEO tomorrow.gg

Współpraca z tommorow.gg jest pierwszym takim projektem w Polsce. Podobną umowę miesiąc temu podpisał niemiecki FC Koln ze światową marką w esporcie SK Gaming.

– „Współpraca z tommorow.gg pomoże nam zaistnieć jeszcze bardziej w świecie Esportu. Nasza akademia będzie miała okazję trenować z profesjonalnymi zawodnikami, którzy mają na swoim koncie już wiele osiągnięć. Dodatkowo będziemy mogli liczyć na promocję klubu i naszej akademii”– zaznacza Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Drużyny tomorrow.gg i Akademia GKS Tychy trenować będą mogły w bardzo komfortowych warunkach. Przy Edukacji 7 został zaprezentowany pierwszy na stadionie w Polsce- Gaming House. W specjalnie wyposażonym pomieszczeniu drużyny z całego świata mają okazję przygotowywać się do turniejów.

– „To przede wszystkim projekt komercyjny, dzięki któremu do klubu wpłyną pieniądze. Już teraz prowadzimy rozmowy z potencjalnymi zespołami. Tak naprawdę drużyny z całego świata mogą do nas przyjechać. Przed oficjalnym otwarciem mieliśmy już okazję gościć dwie profesjonalne drużyny. Dzięki zaangażowaniu sponsorów przygotowaliśmy w pełni wyposażone pomieszczenia dla graczy. Oferujemy jednak nie tylko możliwość wynajęcia Gaming House. Zawodnicy mają dodatkowo zapewniony nocleg, wyżywienie, odnowę biologiczną czy wsparcie fizjoterapeutów„- podkreśla Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Gaming House został wyposażony w najwyższej klasy sprzęt dla profesjonalnych graczy. Zawodnicy mogą w nim nie tylko ciężko trenować, ale również trochę się zrelaksować.

– „HyperX od wielu lat nieustannie wspiera globalny i lokalny rozwój esportu. Współpracujemy z najlepszymi drużynami, ligami i turniejami najwyższej rangi. Cieszymy się, że wspólnie z HIRO możemy dołożyć swoją cegiełkę w rozwoju inicjatywy GKS Tychy. Pierwszy w Polsce Gaming House na stadionie piłkarskim będzie wyposażony w moduły pamięci i SSD używane przez najlepszych graczy na całym świecie”– mówi Łukasz Żołynia,Brand Ambassador HyperX.

– „Firma NTT System od ponad 10 lat jest zaangażowana w organizację imprez o charakterze e-sportowym. Dostrzegamy jak pasja młodych ludzi zmienia się w profesjonalną dyscyplinę sportową i dlatego wraz z naszym partnerem, marką HyperX z dużym entuzjazmem postanowiliśmy wesprzeć inicjatywę Klubu GKS Tychy”– dodaje Grzegorz Kurek, HIRO Product Manager.

– „Iiyama G-Master jest oficjalnym sponsorem kilku profesjonalnych teamów e-sportowych – m.in. niemieckiego Playing Ducks i kobiecego Riot Gaming z Wielkiej Brytanii. E-sport i sport tradycyjny dzieli wiele, ale łączy prawda emocji. Dlatego jesteśmy dumni, że w Polsce mamy możliwość współpracy z klubem sportowym GKS Tychy. Wierzymy, że Gaming House wyposażony w monitory G-Master dostarczy zawodnikom i fanom klubu wielu fantastycznych wrażeń„- zaznacza Robert Tomaszewski, Iiyama.

W meczu otwarcia Gaming House, Esportowa Akademia GKS Tychy zagrała z tomorrow.gg.

Źródło: GKS Tychy

Najnowsze

Maciej Handwerker Prezesem Odry Wodzisław

W Odrze Wodzisław doszło do nagłej zmiany Prezesa, z tej funkcji zrezygnował Marcin Piwoński, który objął funkcję Wiceprezydenta ...

Całość ›

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła współpracę z firmą WERON

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła współpracę z firmą WERON, oficjalnym dystrybutorem produktów marki NAMEDSPORT w ...

Całość ›

Świątek na okładce gry

Iga Świątek co chwilę trafia na pierwsze strony sportowych i lifestyleowych pism, a teraz zaliczy swój okładkowy debiut w świecie ...

Całość ›
Wywiad

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy – założyciele Sportigio

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy to młodzi przedsiębiorcy, od zawsze zakochani w sporcie Ich droga wiodła od lodowiska hokejowego do stworzenia systemu IT dla hokejowej centrali Jakie mają plany na przyszłość, co wyróżnia ich produkt, na rynku, jakie mają cele biznesowe Na te wszystkie ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›