Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Bytovia Bytów nie zagra w Nice 1 Lidze?

Bytovia straciła sponsora tytularnego, nie wiadomo czy w tej sytuacji zagra w kolejnym sezonie w Nice 1 Lidze.

Jak informowaliśmy Drutex Bytovia Bytów nie będzie już wspierana przez producenta okien – Drutex (LINK). Klub w obliczu straty najważniejszego sponsora nie wie, czy będzie występował w Nice 1 Lidze, właśnie wydał w tej sprawie oświadczenie:

– „Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Drutex-Bytovia oświadcza, że dołoży wszelkich starań, aby po wycofaniu się głównego sponsora firmy Drutex, Nice 1 Liga pozostała w Bytowie. Zarząd oraz pracownicy klubu będą pracować nad pozyskaniem nowych sponsorów, dzięki którym byłoby możliwe pozostanie na zapleczu Lotto Ekstraklasy.

Należy jednak zwrócić uwagę, że klub znalazł się w niezwykle trudnym położeniu w momencie, w którym przyznawane są przez Polski Związek Piłki Nożnej licencje na grę w Nice 1 Lidze. Zarząd w najbliższych dniach musi przedstawić Komisji Licencyjnej dokumenty, które świadczyć będą o zabezpieczeniu finansowym klubu. Czasu na reakcję jest niewiele, mając na uwadze fakt, że firma Drutex wcześniej nie sygnalizowała takiego ruchu.

Zarząd dziękuje firmie Drutex i prezesowi Leszkowi Gierszewskiemu za 15 lat wspierania naszego klubu sportowego, który w tym czasie awansował z V do I ligi.

Wyłącznie dzięki współpracy z firmą Drutex bytowski stadion zmienił się nie do poznania. To dzięki presji działaczy oraz z powodów wymogów licencyjnych władze miasta zobowiązane były do utrzymania infrastruktury sportowej odpowiadającej osiąganym wynikom sportowym. Tych obiektów, a przede wszystkim emocji i wrażeń już nikt i nic nie zabierze mieszkańcom Bytowa. Nic nie zmieni faktu ogromnej promocji Bytowa w kraju i za granicą, która chyba nie do końca jest rozumiana i doceniana.

Nie można także zapominać o sukcesach osiąganych w Pucharze Polski, gdzie dwukrotnie nasz klub awansował do ćwierćfinału i grał z takimi drużynami jak Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, czy Legia Warszawa. Jednocześnie zarząd wyraża nadzieję, że po najbliższych rozmowach z prezesem Leszkiem Gierszewskim uda wypracować się nowy model współpracy, który zadowoli obie strony.

Niestety, z przykrością stwierdzamy, że podczas środowych rozmów z burmistrzem Ryszardem Sylką nie uzyskaliśmy jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jakie są oczekiwania władz miasta co do przyszłości piłki nożnej w Bytowie, zwłaszcza w wydaniu seniorskim.

Dlatego postanowiliśmy, że zaprosimy przedsiębiorców z naszego terenu, aby wspólnie porozmawiać o zaistniałej sytuacji. Zwłaszcza, że wielu z nich aktywnie wspierało cały czas nasz klub, również finansowo. Planujemy zorganizować to spotkanie w poniedziałek 28 maja o godzinie 17.00 w restauracji Kaszubianka. Wszystkich zainteresowanych już dzisiaj zapraszamy. Wspólnie zróbmy wszystko, aby kontynuować historię piłki nożnej w Bytowie na najwyższym poziomie.

W związku z wypowiedzeniem umowy sponsoringowej przez firmę Drutex, zarząd klubu podjął decyzję, żeby przedstawić Walnemu Zebraniu Członków w dniu 29.05.2018 r. projekt uchwały zmieniającej nazwę Stowarzyszenia od dnia 1 lipca 2018 na Miejski Klub Sportowy Bytovia Bytów.

W tym trudnym momencie dla klubu prosimy wszystkich sympatyków, kibiców i całą lokalną społeczność o wsparcie. Walczmy do końca!”

Najnowsze

CityMotors Gdańsk kontynuuje współpracę z Treflem Sopot

CityMotors Gdańsk kontynuuje współpracę z Treflem Sopot w rozgrywkach sezonu 2021/2022 CityMotors to godny polecenia dealer ...

Całość ›

KantorDarex.pl Partnerem Pogoni Szczecin

KantorDarexpl dołącza do Partnerów Pogoni Szczecin Ekstraklasowy klub już kiedyś współpracował z innym internetowym kantorem, ...

Całość ›

ŁKS z R-GOLem na dłużej

Łódzki Klub Sportowy podpisał nową umowę z firmą R-GOLcom Do końca czerwca 2023 R-GOLcom – jako autoryzowany dystrybutor marki ...

Całość ›
Wywiad

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy – założyciele Sportigio

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy to młodzi przedsiębiorcy, od zawsze zakochani w sporcie Ich droga wiodła od lodowiska hokejowego do stworzenia systemu IT dla hokejowej centrali Jakie mają plany na przyszłość, co wyróżnia ich produkt, na rynku, jakie mają cele biznesowe Na te wszystkie ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›

Partnerzy

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.

 

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.