Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Zapaśnicy zagrali w Bollywood

Sześć zapaśniczek i trzech sędziów zapasów z Polski wzięło udział w zdjęciach do filmu „Dangal”. Wystąpili u boku m.in. Aamira Khana, jednej z największych gwiazd Bollywood.

Aamir Khan do swojej roli, ojca i trenera dwóch zapaśniczek, przytył 28 kilogramów. Słowo „Dangal” oznacza po hindusku walkę zapaśniczą. To film biograficzny – opowiada historię Geety oraz Babity Phogat. Pod okiem ojca zostają zawodniczkami światowej klasy. Geeta jest pierwszą zapaśniczką z Indii, która zdobyła złoty medal w Commonwealth Games, czyli Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej (w 2010 r., kat. 55 kg). Jej siostra wywalczyła wtedy srebrny medal (w kat. 51 kg).

W zdjęciach do filmu wzięli udział trzej polscy sędziowie zapasów oraz sześć polskich zapaśniczek. Wszyscy zostali wybrani w specjalnym castingu.

– „Głównych ról nie odgrywamy, ale w kluczowych momentach jesteśmy w centrum wydarzeń. Ja w filmie sędziuję wielki finał z udziałem Geety Phogat. Decydująca akcja będzie trwała ok. 15 sekund, a zdjęcia do niej zajęły prawie 8 godzin. To była momentami wyczerpująca, ale jednak fascynująca przygoda” – mówi Mateusz Bierzanowski, sędzia i zapaśnik z Chełma.

Dwaj inni polscy sędziowie, którzy wzięli udział w zdjęciach do filmu „Dangal” to Piotr Budzyński oraz Mirosław Cwaliński. Polska ekipa miała okazję osobiście poznać Amira Khana.

– „Zaprosił nas na kolację, ćwiczyliśmy też wspólnie na siłowni. Przypadliśmy mu chyba do gustu, bo zawsze do nas podchodził, nawet w tłumie 900 statystów „– dodaje Mateusz Bierzanowski.

Angelikę Dytrych, jedną z zawodowych zapaśniczek z Polski, zobaczymy w filmie w roli rywalki Geety Phogat w walce, która była przełomem w jej karierze.

– „Pokonała wtedy przeciwniczkę, Szkotkę, z którą dotąd zawsze przegrywała. Walka jest dramatyczna, dlatego wymagała też ode mnie umiejętności aktorskich. Przegrywając, musiałam pokazać smutek, frustrację i rozczarowanie” – mówi Angelika Dytrych, na co dzień zawodniczka klubu AZ Supra Brokers Wrocław, występująca w profesjonalnej Krajowej Lidze Zapaśniczej (KLZ).

Trudność polegała również na tym, że hinduska aktorka obsadzona w roli głównej nie miała wcześniej żadnej styczności z zapasami. Do filmu przygotowywała się przez siedem miesięcy.

– „To delikatna dziewczyna, byłam pełna podziwu dla jej umiejętności. Ale scenariusz wymagał od niej wykonywania bardzo trudnych akcji i efektownych rzutów. Dlatego musiałyśmy jej w tym sprytnie pomagać, na przykład przy rzutach w odpowiednich momentach wybijać się i układać tak, by wyglądało tak jak najbardziej naturalnie. Na dodatek reżyser potrzebował 2-3 perfekcyjnych ujęć, bo liczyło się też mnóstwo detali w tle. Spędzałam czas na planie od godz. 8 do 21″ – opowiada Angelika Dytrych.

„Dangal” to pierwsza superprodukcja Bollywood, w której występuje tak wielu polskich sportowców. Światowa premiera filmu odbyła się 23 grudnia 2016 r.

Źródło: KLZ

Najnowsze

Maciej Handwerker Prezesem Odry Wodzisław

W Odrze Wodzisław doszło do nagłej zmiany Prezesa, z tej funkcji zrezygnował Marcin Piwoński, który objął funkcję Wiceprezydenta ...

Całość ›

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła współpracę z firmą WERON

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła współpracę z firmą WERON, oficjalnym dystrybutorem produktów marki NAMEDSPORT w ...

Całość ›

Świątek na okładce gry

Iga Świątek co chwilę trafia na pierwsze strony sportowych i lifestyleowych pism, a teraz zaliczy swój okładkowy debiut w świecie ...

Całość ›
Wywiad

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy – założyciele Sportigio

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy to młodzi przedsiębiorcy, od zawsze zakochani w sporcie Ich droga wiodła od lodowiska hokejowego do stworzenia systemu IT dla hokejowej centrali Jakie mają plany na przyszłość, co wyróżnia ich produkt, na rynku, jakie mają cele biznesowe Na te wszystkie ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›