Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Zainteresowanie meczem Legia – Borussia w mediach

Legia Warszawa w Lidze Mistrzów poniosła dotkliwą porażkę, mimo to mecz z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów cieszył się dużą oglądalnością.

Środowy mecz piłkarskiej Ligi Mistrzów Legia Warszawa – Borussia Dortmund w TVP1 i Canal+ oglądało średnio 3,04 mln widzów. W pierwszej połowie spotkanie śledziło ponad 3,5 mln osób, po przerwie zrezygnowało z tego ok. miliona. Najbardziej widocznymi markami w transmisji były Bank Pekao, Gazprom i Heineken.

Mecz Legia Warszawa – Borussia Dortmund był pierwszym spotkaniem polskiego klubu w piłkarskiej Lidze Mistrzów po 20 latach przerwy. Legia przegrała 0:6, a trzy bramki straciła w pierwszych 17 minutach.

Spotkanie było transmitowane w TVP1 i Canal+. W pierwszej stacji oglądało je średnio 2,84 mln osób, co dało prawie 20 proc. udziału w rynku, a w drugiej – 220 tys. (1,5 proc. udziału) – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Podobny wynik osiągnęła transmisja tegorocznego finału Ligi Mistrzów, którą w TVP1 obejrzało 3,07 mln osób, a w Canal+ 196 tys.

W środę wieczorem wyższą oglądalność od TVP1 osiągnęła TVP2, emitująca wtedy seriale „Na dobre i na złe” i „Na sygnale”. Jednak wśród widzów z tzw. komercyjnej grupy (w wieku 16-49 lat) najwięcej oglądających przyciągnęła transmisja meczu.

Początek spotkania Legii z Borussią oglądało w TVP1 ok. 3,5 mln widzów, a pod koniec pierwszej połowy ich liczba zmalała do 3 mln (w tym czasie „Na dobre i na złe” w TVP2 oglądało prawie 5 mln osób). Natomiast drugą połowę oglądało już tylko nieco ponad 2 mln widzów (w szczytowych minutach ok. 2,5 mln). Natomiast na antenie Canal+ nie nastąpił podobny spadek w trakcie meczu – cała transmisja miała ok. 200 tys. oglądających.

Z marek widocznych podczas transmisji najmocniej eksponowany był Bank Pekao, którego właściciel UniCredit Group jest głównym sponsorem Ligi Mistrzów – według analizy Pentagon Research jego logo było pokazywane 45 razy łącznie przez 520 sekund, co dało 502,7 tys. zł wartości mediowej. Niewiele niższy wynik zanotowały marki innych sponsorów rozgrywek:  Gazprom i Heineken – po 496,9 tys. zł.

Z marek odzieżowych znacznie bardziej eksponowany był ubierający Legię Adidas (476,6 tys. zł wartości mediowej) niż Puma (386,7 tys. zł), w której strojach gra Borussia. Za to główny sponsor niemieckiej drużyny Evonik był nieco bardziej widoczny (292,9 tys. zł) niż sponsorująca warszawski klub Fortuna (239,7 tys. zł).

 

Źródło: Wirtualne Media

Najnowsze

Schuller Eh’klar Sponsorem Głównym Górnika Zabrze

Nowym sponsorem głównym 14 – krotnych Mistrzów Polski została austriacka firma Schuller Eh'klar Strony związały się ...

Całość ›

Poznań złożył wniosek dotyczący modernizacji obiektów Warty

Władze Poznania złożyły do wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka wniosek dotyczący modernizacji obiektów Warty ...

Całość ›

Firma Mackiewicz na kolejny sezon z Arką Gdynia

Współpraca z firmą "Mackiewicz" kontynuowana będzie przez Arkę Gdynia również w sezonie 2020/21 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›
Wywiad

Jacek Łosak – MMABiznes.pl, Akapit Media

Z każdym rokiem MMA w Polsce zyskuje na popularności wśród mediów, kibiców, profesjonalizuje się Jak wielką zmianę na przestrzeni kilku lat przeszło MMA, na te i inne pytanie odpowiadał Jacek Łosak, Redaktor Naczelny MMABiznespl oraz właściciel agencji Akapit Media   Paweł ...

Całość ›

29 września 2020

Sponsoring Sport.pl

Raków Częstochowa szuka nowych pracowników, a ten spot pokazuje, że wie jak ich zachęcić do nowej pracy ⚽️👔

#sponsoringsport #rakowczestochowa #pilkanozna
... See MoreSee Less

Zobacz ten wpis na Facebooku

Schuller Eh'klar Sponsorem Głównym Górnika Zabrze.

#sponsoringsport #pilkanozna #gornikzabrze https://sponsoringsport.pl/schuller-ehklar-sponsorem-glownym-gornika-zabrze/

Poznań złożył wniosek dotyczący modernizacji obiektów Warty.

#sponsoringsport #wartapoznan #pilkanozna https://sponsoringsport.pl/poznan-zlozyl-wniosek-dotyczacy-modernizacji-obiektow-warty/

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.

 

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.