Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Start Gniezno wraz z Aforti stawia na szkolenie młodzieży

Fot. zuzelwobiektywie.pl

Dwa lata po reaktywacji Startu Gniezno klub chce postawić na młodzież, w czym wspiera go Grupa Aforti Holding.

Dwa lata temu Start Gniezno powrócił na żużlową mapę Polski. Od samego początku postawiono na zrównoważony rozwój, a jego głównym filarem ustanowiono szkolenie młodzieży. Sezon 2019 będzie przełomowy pod tym względem, a głównym inwestorem tego przedsięwzięcia będzie znany mecenas polskiego sportu – Grupa Aforti.

Car Gwarant Start Gniezno w minionym sezonie okazał się jedną z największych sensacji we wszystkich polskich ligach żużlowych. Drużyna z pierwszej stolicy Polski, mimo iż była beniaminkiem, zajęła 3. miejsce w rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej i w pokonanym polu zostawiła uznane i przede wszystkim bogatsze drużyny. Szczególnie warto zwrócić uwagę na zdystansowanie Orła Łódź
i Wybrzeża Gdańsk, które jeszcze przed startem sezonu 2018 otwarcie mówiły o awansie
do PGE Ekstraligi.

Co więcej, gnieźnieńska drużyna od czasu swojej reaktywacji – czyli od dwóch sezonów – nie przegrała żadnego spotkania na własnym stadionie. Owal przy ul. Wrzesińskiej 25 jest prawdziwą twierdzą nie do zdobycia, a wpływ na to z pewnością mają licznie zgromadzeni kibice. Na każdy mecz Startu średnio przychodzi niemal 7000 kibiców, co daje drugą największą frekwencję w Nice 1. Lidze Żużlowej i jedną z większych w skali całego kraju.

Zrównoważony rozwój kluczem do sukcesu

O osiągnięciach ostatnich lat z pewnością nie mówiono by, gdyby nie zmiana strategii zarządzania klubu. Za priorytet postawiono sobie zrównoważony rozwój, który stopniowo miał odbudowywać zaufanie kibiców, władz miasta oraz partnerów biznesowych.

– „Od samego początku skupiliśmy się na budowie solidnych fundamentów. Prowadzenie klubu jest podobne do prowadzenia biznesu. Jeżeli chce się osiągać stałe i regularne zyski, to stawia się na rozwój i współpracę z solidnymi partnerami – mówi Piotr Mikołajczak, Dyrektor Klubu oraz Członek Zarządu GTM Start Gniezno. – Wiedzieliśmy, że musimy skupić się na szkoleniu młodzieży, aktywności marketingowej, a także w przeciwieństwie do wielu innych zespołów unikać tzw. kominów płacowych” – dodaje Mikołajczak.

Wyniki pierwszej drużyny, zespołu młodzieżowego, frekwencja na trybunach czy stan klubowej kasy pokazały, że przyjęte działania przyniosły pierwsze efekty. Stanowi to ogromną dawkę motywacji
do dalszej profesjonalizacji Startu Gniezno.

W młodzieży siła

Decyzja władz Startu Gniezno o intensywnym szkoleniu juniorów stanowi powrót do korzeni klubu. Historia pokazuje, że ekipa z pierwszej stolicy Polski od zawsze bardzo dobrze szkoliła młodzież. Wystarczy chociażby zwrócić uwagę, że klub pierwszy swój sukces rangi mistrzowskiej zdobył… w imprezie juniorskiej – w 1975 roku legendarny Eugeniusz Błaszak zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz brązowy medal w rozgrywkach o Srebrny Kask. Kolejne lata były istnym pasmem sukcesów gnieźnieńskich juniorów, którzy zdobywali medale wszystkich najważniejszych imprez mistrzowskich (m.in. Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów czy Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów).

Właśnie do tych największych osiągnięć mają nawiązać zawodnicy drużyny młodzieżowej Aforti Startu Gniezno. Miniony rok pokazał, że potencjał jest bardzo duży. Ekipa juniorów po wielu latach przerwy awansowała do finałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, a liderzy tej formacji – Norbert Krakowiak oraz Maksymilian Bogdanowicz – należeli do ścisłej czołówki zawodników w swojej kategorii wiekowej. Jednak apetyt gnieźnian na sukces jest zdecydowanie większy, dlatego nadchodzący rok ma przynieść kolejne zmiany w kwestii szkolenia, a głównym patronem tego projektu będzie Grupa Aforti.

– „Po pełnym sukcesów sezonie 2018 oczywistym było, że przedłużymy naszą współpracę. Tym razem jednak zdecydowaliśmy się rozszerzyć działania i jeszcze mocniej zaangażujemy się w projekt jakim jest gnieźnieński speedway. Na co dzień zajmujemy się wspieraniem rozwoju przedsiębiorców zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, dlatego chcemy podzielić się naszym know-how ze Startem Gniezno. Wierzymy, że biznes i sport mogą mieć ze sobą wiele wspólnego, szczególnie w kontekście sumiennej pracy i konsekwencji w działaniu – mówi Paweł Opoka, Wiceprezes Grupy Aforti. – „Zdajemy sobie sprawę z tego, że drużyna stale się zmienia i rozwija, dlatego naszym priorytetem na nadchodzący rok będzie dalszy rozwój ekipy młodzieżowej Aforti Startu Gniezno oraz szkółki żużlowej. Jesteśmy przekonani, że dzięki konsekwentnej realizacji przygotowanej strategii, najbliższe lata przyniosą obustronne korzyści” – dodaje Opoka.

Idzie nowa jakość

W nowym sezonie szkolenie żużlowych adeptów ma wyglądać już w pełni profesjonalnie. Mentorem młodych zawodników został Mirosław Jabłoński, który należy do najbardziej rozpoznawalnych zawodników w kraju. Dodatkowo wychowanek gnieźnieńskiej ekipy w przypadku pozytywnego zakończenia kursu trenerskiego zostanie głównym szkoleniowcem juniorów Aforti Startu Gniezno.

– „Cieszę się, że będę mógł zostać tak ważną częścią tego projektu. Postaram się jak najbardziej wykorzystać swoje doświadczenie, aby wprowadzić gnieźnieńskich adeptów do dorosłego świata żużla. Sam doskonale pamiętam swoje początki i wiem, na co należy zwracać uwagę już na samym początku przygody ze speedway’em” – mówi Mirosław Jabłoński, ambasador szkółki Aforti Startu Gniezno oraz zawodnik Car Gwarant Startu Gniezno.

Do sztabu szkoleniowo-technicznego szkółki żużlowej dołączą jeszcze trener przygotowania fizycznego – Przemysław Gnat, mechanik – Paweł Woźny oraz tuner – Robert Niedzielski. Ponadto, zostanie dokupiony niezbędny sprzęt, m.in. motocykle o pojemności 250 cc i 125 cc i typu Pit bike. Pozwoli to na rozpoczęcie szkolenia już od 8 roku życia i jego płynne kontynuowanie, aż do momentu zdania licencji żużlowej.

Obecnie w zespole młodzieżowym Aforti Startu Gniezno oraz szkółce żużlowej trenuje
17 zawodników. Jednak klub planuje już szerokie akcje promocyjne w lokalnych i regionalnych ośrodkach oświatowych, które mają na celu nabór nowych członków. Należy również wspomnieć, że duża aktywność oraz rozwój szkółki żużlowej jest możliwa dzięki zaangażowaniu się w ten projekt władz Miasta Gniezna.

– „Promowanie aktywności fizycznej wśród młodzieży to jeden z głównych punktów strategii rozwoju naszego miasta. Sport to nie tylko rywalizacja, ale również nauka współpracy w grupie, obycie w międzynarodowym towarzystwie czy po prostu pozytywna forma spędzania czasu. Staramy się otworzyć dzieciom w naszym mieście wiele dróg rozwoju i żużel jest jedną z nich” – mówi Tomasz Budasz, Prezydent Miasta Gniezna.

Klub bliżej kibica

Przedłużenie współpracy pomiędzy Startem Gniezno a Grupą Aforti to nie tylko rozwój szkolenia, ale również w jeszcze większym stopniu bezpośredni zwrot w stronę kibiców. – Zdajemy sobie sprawę, że w każdej działalności należy dbać o głównych interesariuszy. W przypadku klubu sportowego są to oczywiście kibice, którzy żyją tym, co dzieje się w klubie. Dlatego w nadchodzącym sezonie aktywnie zaangażujemy się również w klubową telewizję oraz zespół Aforti Girls – mówi Paweł Opoka.

Aforti Start TV w nadchodzących miesiącach wystartuje z nowymi cyklami swoich produkcji, a wśród nich będą, m.in. kroniki DMPJ, raporty z przygotowań do sezonu, making-off rozgrywek ligowych czy wywiady one-to-one z ludźmi związanymi z gnieźnieńskim klubem.

AFORTI to dynamicznie rozwijająca się grupa finansowa, której celem jest wyznaczanie nowych standardów kompleksowej obsługi klienta w zakresie finansów osobistych oraz przedsiębiorstw. W skład holdingu zarządzanego przez Klaudiusza Sytka wchodzą: Aforti Finance – firma świadcząca pozabankowe usługi pożyczkowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, Aforti Collections – spółka specjalizująca się w zarządzaniu należnościami i procesach windykacyjnych, Aforti Factor oferujący usługi faktoringowe oraz Aforti Exchange – internetowa platforma wymiany walut. Jednocześnie spółka Aforti Holding, należąca również do AFORTI, jest notowana na NewConnect od sierpnia 2011 roku.

Najnowsze

Łomża wraca do szczypiornistów z Kielc

KS Vive Handball Kielce SA ponownie nawiązał współpracę z marką Łomża, która powróci jako sponsor drużyny i będzie widoczna na ...

Całość ›

Innteo na koszulkach Stomilu

Główny Sponsor Stomilu Olsztyn, czyli Innteo zostaje z "Dumą Warmii" na kolejny rok Umowa sponsorska została przedłużona, w ...

Całość ›

Nowy Zarząd Widzewa

Decyzją Rady Nadzorczej Widzew Łódź SA od dnia 23 maja nowy Zarząd będą tworzyli Michał Rydz i Maciej Szymański Stanowisko ...

Całość ›
Wywiad

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy – założyciele Sportigio

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy to młodzi przedsiębiorcy, od zawsze zakochani w sporcie Ich droga wiodła od lodowiska hokejowego do stworzenia systemu IT dla hokejowej centrali Jakie mają plany na przyszłość, co wyróżnia ich produkt, na rynku, jakie mają cele biznesowe Na te wszystkie ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›