Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Sportowe “Studio S-13” radiowej Jedynki świętuje 50-lecie

Dziennikarze słynnego „Studia S-13” Programu 1 Polskiego Radia byli przy wszystkich najważniejszych wydarzeniach polskiego sportu i z pasją relacjonują je słuchaczom od 50 lat.

Kultowa audycja radiowej Jedynki w najbliższy weekend zaprasza na pierwsze relacje z wznawiającej swoje rozgrywki piłkarskiej PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Błyskawiczne przenoszenie się ze stadionu na stadion i emocjonalne, pełne pasji – a często również niezapomnianych cytatów, które przeszły do historii rodzimego dziennikarstwa – relacje dziennikarzy sportowych Polskiego Radia to znak rozpoznawczy „Studia S-13”. – “Dla mnie to kwintesencja radia. Być wszędzie, działać szybko, poinformować jako pierwszy. Trzeba mieć taki nerw emocji, trzeba temu kibicowi troszeczkę coś podmalować. To nie jest konfabulacja, to jest pewnego rodzaju wyostrzenie konturów. Myślę, że – jeśli chodzi o wyobraźnię – właśnie dlatego radio jest tak fascynujące” – opowiada o „Studiu S-13” Andrzej Janisz, dziennikarz sportowy radiowej Jedynki.

Pomysłodawcą „Studia S-13” był Bogdan Tuszyński, który przebywając na urlopie w Jugosławii, usłyszał we włoskim radiu audycję „Domenica Sport”, a w niej relacje z kilku meczów włoskiej Serie A. Nazwa tej legendarnej, sportowej audycji Programu 1 Polskiego Radia pochodzi od numeru radiowego studia, z którego początkowo nadawali dziennikarze. Pierwsze „Studio S-13” na antenie Jedynki wyemitowano 6 września 1970 roku – wówczas była to relacja z zaledwie dwóch stadionów. Kolejna, z 16 września, obejmowała już cztery mecze pucharowe: Legii Warszawa, Górnika Zabrze, ŁKS Łódź i Ruchu Chorzów.

“Od samego początku „Studio S-13” poświęcone było przede wszystkim rozgrywkom piłkarskim, ale towarzyszyło także sportowcom m.in. na arenach lekkoatletycznych, meczach żużlowych, boiskach siatkarskich i tenisowych kortach – przypomina Cezary Gurjew, szef redakcji sportowej radiowej Jedynki. Przez pół wieku słuchacze „Studia S-13” byli nie tylko świadkami licznych sukcesów polskich sportowców, ale mieli okazję przenosić się do tego sportowego „teatru wyobraźni” przez takich mistrzów sportowego dziennikarstwa, jak m.in. Andrzej Zydorowicz, Roman Paszkowski, Dariusz Szpakowski, Henryk Urbaś i wspomniany Andrzej Janisz. – Formuła S-13 to wzorzec sportowego radia” – mówi Gurjew. – Studio zmieniło obsługę meczów, ale i igrzysk olimpijskich, to była mała rewolucja – dodaje.

Warto dodać, że Polskie Radio jako jedna z nielicznych radiofonii na świecie nabyła już prawa do transmisji z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku i do letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Legendarne „Studio S-13”, które od pół wieku dostarcza słuchaczom radiowej Jedynki niezapomnianych sportowych przeżyć, już w najbliższy weekend zaproponuje kibicom relacje z meczów – wracającej po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa – piłkarskiej PKO Bank Polski Ekstraklasy. W niedzielnym „Studiu S-13” (31 maja, godz. 20.00) nie zabraknie również wspomnień związanych z audycją i jej twórcami. Przygotowane przez Tomasza Kowalczyka i Filipa Jastrzębskiego specjalne materiały, w których przypominają oni fragmenty transmisji, sylwetki dziennikarzy i anegdoty związane z legendarną audycją i jej twórcami, dostępne są również na Facebooku Jedynki.

“Mając świadomość, że od wznowienia rozgrywek grać będziemy przy pustych trybunach, pracowaliśmy nad tym, aby jak największa liczba kibiców, nie mających dostępu do transmisji w telewizji lub internecie, mogła na bieżąco śledzić PKO Bank Polski Ekstraklasę. Od początku przygotowań do restartu ligi rozmawialiśmy z Polskim Radiem nad transmisjami z meczów w ramach kultowego Studia S-13, na którym wychowały się pokolenia kibiców Ekstraklasy. Bardzo się cieszymy, że efektem tych rozmów będą relacje na antenie Programu 1 Polskiego Radia z jednego lub dwóch pełnych meczów w kolejce” – mówi Bartosz Orzechowski, manager ds. komunikacji w Ekstraklasie S.A.

Pierwszym spotkaniem, z którego zostanie przeprowadzona relacja, będzie hit 27. kolejki Lech Poznań – Legia Warszawa. Dzień później będzie można wysłuchać relacji z części derbów Trójmiasta pomiędzy Lechią Gdańsk, a Arką Gdynia. Natomiast już za trzy tygodnie legendarne Studio S-13 powróci z relacjami ze wszystkich stadionów PKO Bank Polski Ekstraklasy w trakcie Multiligi w ramach 30. kolejki.

Dodatkowo w dniach rozgrywek w wieczornych audycjach wysłuchać będzie można obszernych relacji ze wszystkich meczów autorstwa korespondentów Polskiego Radia ze stadionów i komentarzy dziennikarzy sportowych ze studia.

Najnowsze

Schuller Eh’klar Sponsorem Głównym Górnika Zabrze

Nowym sponsorem głównym 14 – krotnych Mistrzów Polski została austriacka firma Schuller Eh'klar Strony związały się ...

Całość ›

Poznań złożył wniosek dotyczący modernizacji obiektów Warty

Władze Poznania złożyły do wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka wniosek dotyczący modernizacji obiektów Warty ...

Całość ›

Firma Mackiewicz na kolejny sezon z Arką Gdynia

Współpraca z firmą "Mackiewicz" kontynuowana będzie przez Arkę Gdynia również w sezonie 2020/21 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›
Wywiad

Jacek Łosak – MMABiznes.pl, Akapit Media

Z każdym rokiem MMA w Polsce zyskuje na popularności wśród mediów, kibiców, profesjonalizuje się Jak wielką zmianę na przestrzeni kilku lat przeszło MMA, na te i inne pytanie odpowiadał Jacek Łosak, Redaktor Naczelny MMABiznespl oraz właściciel agencji Akapit Media   Paweł ...

Całość ›

Poznań złożył wniosek dotyczący modernizacji obiektów Warty.

#sponsoringsport #wartapoznan #pilkanozna https://sponsoringsport.pl/poznan-zlozyl-wniosek-dotyczacy-modernizacji-obiektow-warty/

Firma Mackiewicz na kolejny sezon z Arką Gdynia.

#sponsoringsport #arkagdynia #pilkanozna https://sponsoringsport.pl/firma-mackiewicz-na-kolejny-sezon-z-arka-gdynia/

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.

 

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.