Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Sponsorzy i partnerzy #VolleyWrocław pomagają w walce z koronawirusem

Na świecie trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Wiele firm zmieniło swój rytm pracy, tak by efektywniej pomóc w walce z chorobą. Wśród nich są sponsorzy i partnerzy #VolleyWrocław, którzy bardzo zaangażowali się w walkę z wirusem i pomoc potrzebującym.

KGHM Polska Miedź S.A. – światowy wicelider w produkcji srebra – był jednym z liderów jeżeli chodzi o realizację transportu sprzętu medycznego z Chin. Transport przyleciał na warszawskie lotnisko Okręcie największym samolotem transportowym świata – Antonov An – 225.

1000 m3 ładunku, które wypełniło ładownię samolotu Antonov, to największy w historii lotnictwa ładunek przewieziony samolotem – poinformowała firma Antonov Company. Samolot przywiózł środki ochrony osobistej dla personelu medycznego kupione przez KGHM i Grupę LOTOS.

“KGHM zakupił, dzięki swoim kontaktom handlowym, sprzęt niezbędny dla działania systemu opieki zdrowotnej w Polsce, służący opiece medycznej osobom zakażonym SARS-CoV-2. Zakupy zostały dokonane zgodnie z prawem, a ich zakres został uzgodniony z konsultantem krajowym w dziedzinie chorób zakaźnych” – mówi prof. Andrzej Horban Krajowy Konsultant ds. Chorób Zakaźnych, na łamach portalu polskieradio.pl

Prezes KGHM zapewnił, że zakupiony przez Grupę sprzęt medyczny z Chin spełnia wymagania europejskie. – “Środki są między innymi zweryfikowane przez amerykańskiego regulatora, który zajmuje się dopuszczeniem na rynek USA sprzętu ochronnego. Bazujemy na dokumentach od prestiżowych instytucji oraz na świetnych relacjach biznesowych” – powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM.

Środki ochrony osobistej, które pochodzą z transportów z Chin zorganizowanych przez KGHM trafiły między innymi do Domów Pomocy Społecznej na Dolnym Śląsku. Mowa tu między innymi o 32 tysiącach maseczek, ponad 40 tysiącach rękawiczek ochronnych czy 1825 litrach płynu do dezynfekcji.

Fundacja KGHM Polska Miedź wsparła personel medyczny wrocławskich szpitali w walce z koronawirusem dofinansowując zakup posiłków dla lekarzy i pielęgniarek. Dzięki darowiznom Fundacji w Głogowskim Szpitalu Powiatowym pojawił się nowy aparat do RTG. W planach jest również zakup nowoczesnego mammografu.

Wydawnictwo Miga uruchomiło zdalne lekcje z informatyki W strefie ucznia dlaucznia.migra.pl dodano podręczniki online. E-podręczniki dostępne dla wszystkich uczniów klas 4-8 (bez logowania) oraz inne nowe materiały do samodzielnej nauki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Dla nauczycieli działa strona migra.pl/pomoce-dla-nauczycieli, gdzie znajdują dodatkowe inspiracje i materiały do działań zdalnych. W planach są dodatkowe testy elektroniczne i więcej filmów służących pomocą dla nauczycieli.

Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Działu IT Mercedes-Benz Grupa Wróbel, 60 kompletnych stacjonarnych stanowisk komputerowych trafiło do najbardziej potrzebujących dzieci we Wrocławiu. Każdy zestaw został skonfigurowany do pracy i wyposażony w niezbędne do nauki aplikacje. Zestawy wystarczy podłączyć do energii elektrycznej, Internetu i zacząć naukę. Komputery zostały przekazane za pośrednictwem Urzędu Miasta Wrocławia do Stowarzyszenia Żółty Parasol, które rozdysponuje komputery rodzinom, nieposiadającym narzędzi do nauki zdalnej na terenie Wrocławia.

Od kilku lat Jawor i Dolny Śląsk należą do rodziny Mercedesa. Z tego powodu Mercedes-Benz Manufacturing Poland wsparł zarówno finansowo, jak i rzeczowo, dolnośląskie placówki medyczne, przekazując artykuły medyczne, spożywcze oraz darowizny pieniężne szpitalom w Jaworze, Wałbrzychu, Bolesławcu, Legnicy i Jeleniej Górze w łącznej kwocie ponad 80 000 zł.

W salonie przy ul. Granicznej we Wrocławiu, w trybie pierwszeństwa w serwisach obsługiwane są samochody reprezentujące służby publiczne. Wszystkie te pojazdy, w końcowym etapie prac warsztatowych mają wykonywane zabiegi ozonowania i dezynfekcji.

Hasło “Napędzamy Najlepszych” zawsze było obecne marce Mercedes. Tym razem przekazano Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze 1000 szt. pokrowców na fotele do zabezpieczania foteli ambulansów.
“Pragniemy podziękować prawdziwym Bohaterom naszych czasów – pracownikom służby zdrowia oraz wolontariuszom, za tą bezcenną pracę jaką teraz wykonują dla naszego wspólnego dobra” – napisano na oficjalnym profilu Mercedes-Benz Grupa Wróbel na Facebooku

Vaco uruchomiło sprzedaż płynu do dezynfekcji higienicznej i chirurgicznej. Przygotowało także specjalną promocję na zakup środka.

Oficjalne media Wrocławia starają się informować na bieżąco o zagrożeniach, obostrzeniach i możliwościach działań w czasie pandemii. Prezydent miasta – Jacek Sutyk codziennie łączy się z mieszkańcami za pomocą mediów społecznościowych prezentując raport. Dla najmłodszych wrocławian czyta natomiast wybrane bajki.

Karkonoski Park Narodowy na nowo otwarty. Są jednak pewne ograniczenia, o których informuje miasto Karpacz. To sudeckie miasto pozyskało także 60ys. zł na zakup laptopów dla uczniów Szkoły Podstawowej w ramach projektu “Zdalna Szkoła”. Zakupione komputery trafią do najbardziej potrzebujących uczniów umożliwiając im zdalną naukę w czasie epidemii.

W Aquaparku trwają remonty, których nie można było przeprowadzić w czasie, gdy w obiekcie przebywali odpoczywający. Dodatkowo codziennie pracownicy Strefy Gastronomii przygotowują 80 posiłków dla podopiecznych Ogrzewalni przy ul. Gajowickiej we Wrocławiu.
“Dziękujemy Wam, że z Waszą pomocą możemy szerzyć dobro i działać na rzecz tych, którzy pomocy potrzebują najbardziej! To świetne uczucie! Nasz zespół przygotowuje posiłki oczywiście z zachowaniem szczególnej ostrożności i niezbędnych zasad higieny” – napisano na oficjalnym profilu Aquapark Wrocław na Facebooku.

Nie próżnuje także MPK Wrocław. Na swoich profilach uruchomiło vloga, dzięki któremu można poznać pracę motorniczych od kuchni. Dzięki temu można w ten sposób wykorzystać czas podczas #ZostańWDomu. Mimo uciążliwych restrykcji związanych z epidemią – Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zdecydował, ze komunikacja miejska będzie działała wg roboczych rozkładów jazdy, dzięki czemu wrocławianie będą mieć większą szansę na bezpieczne podróżowanie po mieście.

MPK Wrocław wspólnie z Kulczyccy Group przekazali prezent dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci im. Jana Pawła II w Jaszkotlu pod Wrocławiem. Obdarowani otrzymali płyny do dezynfekcji, płyny do powierzchni, rękawiczki jednorazowe i przyłbice.

Najnowsze

PKN ORLEN z PKOl na kolejne 4 lata

PKN ORLEN pozostanie Sponsorem Strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej przez kolejne cztery ...

Całość ›

Chemeko-System sponsorem głównym drugiej drużyny Śląska Wrocław

Na mocy nowego porozumienia powiększony został zakres współpracy Śląska Wrocław z firmą Chemeko-System, która została sponsorem ...

Całość ›

Legia Warszawa przedłuża umowę z PepsiCo

Legia Warszawa przedłużyła umowę partnerską z PepsiCo, jednym z największych na świecie producentów napojów i produktów ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›
Wywiad

Jacek Łosak – MMABiznes.pl, Akapit Media

Z każdym rokiem MMA w Polsce zyskuje na popularności wśród mediów, kibiców, profesjonalizuje się Jak wielką zmianę na przestrzeni kilku lat przeszło MMA, na te i inne pytanie odpowiadał Jacek Łosak, Redaktor Naczelny MMABiznespl oraz właściciel agencji Akapit Media   Paweł ...

Całość ›

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.

 

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.