Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

PZU rusza z Dobrą Drużyną wraz z Igą Świątek

W Centrum Sportu w Raszynie zainaugurowano pilotażowy program Dobra Drużyna PZU, promujący aktywność fizyczną dzieci i młodzieży. Ambasadorką akcji jest Iga Świątek.

W ramach trzyletniego programu PZU będzie wspierał finansowo szkolne i inne amatorskie kluby i drużyny sportowe, szczególnie w mniejszych ośrodkach w ramach wyrównywania szans. Na początek powołania do Dobrej Drużyny PZU otrzymali m.in. przedstawiciele i zawodnicy Amp Futbolu, programu „Od SKS do AZS”, Polskiego Związku Zapaśniczego, Stowarzyszenia Nadzieja na Mundial, KKS Victoria Stalowa Wola, dzieci z Centrum Sportowego Raszyn.

Odpowiedzialny społecznie biznes i aktywny udział w budowaniu wspólnoty na poziomie ogólnopolskim i lokalnym to integralna część działalności PZU. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Grupa PZU wsparła działania medyków, przedstawicieli różnych służb ratowniczych i wolontariuszy walczących z COVID-19 kwotą ok. 25 mln zł oraz pracą swoich konsultantów i lekarzy. Dziś PZU chce pomóc w likwidacji deficytu aktywności ruchowej, jaki powstał przez ten czas i jego skutków. Dotyczy to zwłaszcza dzieci i nastolatków, które z powodu koniecznych ograniczeń pandemicznych jeszcze więcej czasu niż wcześniej spędzały przed ekranami komputerów i smartfonów.

„Dlatego dziś ruszamy z Dobrą Drużyną PZU. To wyjątkowy, trzyletni program, który skierowany jest do wszystkich dzieci i młodych chcących uprawiać ulubioną dyscyplinę sportu i zapewnia pomoc finansową klubom i drużynom, które mogą im to ułatwić. Już w tym roku wsparliśmy m.in. Stowarzyszenie Amp Futbol i Futbolową Bandę, akcję Polskiego Związku Zapaśniczego czy Stowarzyszeniem Nadzieja na Mundial. Oprócz kontynuacji rozpoczętych przedsięwzięć, wkrótce zaangażujemy jeszcze większe środki i uruchomimy otwarty nabór na nowe projekty wpisujące się w nasze idee i cele. Dobra Drużyna połączy energię, zaangażowanie i wiedzę naszych sportowych partnerów z doświadczeniem organizacyjnym i mocą finansową PZU” – mówi dr hab. Beata Kozłowska–Chyła, prezes PZU.

Dobra Drużyna PZU oficjalnie wystartowała 15 czerwca 2021 r. Ma charakter powszechny, jest otwarta dla wszystkich, zwłaszcza małych sportowców z niepełnosprawnościami, oraz na wszystkie dyscypliny sportu. Szczegóły i zasady uczestnictwa w Dobrej Drużynie PZU będą publikowane na stronie internetowej programu.

Powołania do Dobrej Drużyny PZU wręczyła młodym sportowcom w Raszynie najsłynniejsza obecnie mieszkanka tego miasta Iga Świątek, która przyleciała na wydarzenie prosto z turnieju tenisowego French Open w Paryżu.

„Z PZU łączą mnie podobne wartości. Sama często podkreślam, że w przyszłości chciałabym wesprzeć rozwój dzieci i młodzieży. Wiem, jak ciężko jest na początku i wiem, że pomoc ta jest potrzebna. Dlatego cieszę się, że pojawiła się taka okazja i mogę wziąć udział w projekcie Dobra Drużyna. Jako mała dziewczynka próbowałam rożnych aktywności, grałam w piłkę nożną, pływałam i wreszcie wybrałam tenis. Dopiero w wieku 15-16 lat zrozumiałam, że to może być moje życie. Ważne jest to, by znaleźć swoją ścieżkę, ponieważ każdy jest inny. Dlatego mam prostą radę dla wszystkich: próbować różnych dyscyplin i mieć szerokie horyzonty. Aktywność fizyczna, nie tylko w wymiarze sportu zawodowego, ma ogromny wpływ na życie i wcale nie trzeba być profesjonalistą, by korzystać z dobroczynnego wpływu sportu” – mówi Iga Świątek, która już stała się inspiracją dla wielu dzieci i nastolatków do podjęcia tenisowych treningów i dążenia do spełniania wielkich marzeń.

Jednym z ważnych celów Dobrej Drużyny PZU jest przezwyciężanie barier poprzez ułatwianie uprawiania sportu mieszkańcom mniejszych ośrodków oraz osobom z niepełnosprawnościami.

„Przez ten projekt chcemy uświadomić, że sport to nie tylko możliwość spędzania czasu wolnego, ale też sposób na wychowanie i sposób na życie. Przez Dobrą Drużynę PZU pokazujemy, że każde dziecko z niepełnosprawnością czy z pełną sprawnością może uprawiać aktywność fizyczną i cieszyć się nią. Zależy nam, aby wyrównać szanse dla dzieci, które wychowują się w mniejszych miejscowościach, gdzie czasami nie ma odpowiedniej infrastruktury” – mówi Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji Polski w Amp Futbol przedstawiciel Amp Futbol.

Stowarzyszenie Amp Futbol, z którym PZU współpracuje od maja br., realizuje m.in. projekt Junior Amp Futbol. Dzięki niemu młodzi piłkarze po amputacjach lub z wadami kończyn mogą brać udział w ogólnopolskich i międzynarodowych zgrupowaniach. Futbolowa Banda jest natomiast ampfutbolową akademią piłkarską dla dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Podobne akademie mają powstawać w całej Polsce w ramach realizacji projektu Futbol Plus.

Stowarzyszenie Nadzieja na Mundial, znane wcześniej jako Nadzieja na Euro, pomaga w realizacji sportowych marzeń dzieci z domów dziecka. Raz w roku organizuje Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, a na co dzień zajęcia sportowe i kulturalne, a także rozwojowo-zawodowe dla dzieci z domów dziecka, zapewniając im lepszy start w dorosłe życie.

Kolejnym członkiem Dobrej Drużyny PZU jest Akademicki Związek Sportowy, który od lat wspiera ścieżkę edukacyjno-sportową młodzieży, m.in. poprzez programy „Od SKS do AZS” i „Od Młodzika do Olimpijczyka”. AZS, chociaż kojarzony jest głównie ze środowiskiem akademickim, ma w wielu miastach również sekcje dla najmłodszych. AZS-y organizują dla dzieci imprezy sportowe, takie jak np. Memoriał Kornela Makuszyńskiego, a AZS AWF Warszawa stworzył nawet sportowy program edukacyjny dla przedszkolaków.

W ramach upowszechniania sportu w szkołach i mniejszych ośrodkach do Dobrej Drużyny PZU powołano także Polski Związek Zapaśniczy, który od 2013 roku realizuje program „Mata w każdej szkole”. Dzięki ogólnopolskiej akcji dzieci poznają podstawy zapasów oraz wykonują na macie ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Nowy program PZU zakłada również wsparcie i promocję lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży. Prężnie działającą sekcję lekkoatletyczną ma powołany do Dobrej Drużyny PZU Katolicki Klub Sportowy Victoria Stalowa Wola. Przez ponad 20 lat działalności klub organizuje systematyczne treningi, zawody oraz obozy sportowe. Wychowankowie klubu zdobyli ponad 200 medali mistrzostw Polski juniorów oraz 2 medale mistrzostw Europy juniorów.

Najnowsze

Maciej Handwerker Prezesem Odry Wodzisław

W Odrze Wodzisław doszło do nagłej zmiany Prezesa, z tej funkcji zrezygnował Marcin Piwoński, który objął funkcję Wiceprezydenta ...

Całość ›

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła współpracę z firmą WERON

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła współpracę z firmą WERON, oficjalnym dystrybutorem produktów marki NAMEDSPORT w ...

Całość ›

Świątek na okładce gry

Iga Świątek co chwilę trafia na pierwsze strony sportowych i lifestyleowych pism, a teraz zaliczy swój okładkowy debiut w świecie ...

Całość ›
Wywiad

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy – założyciele Sportigio

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy to młodzi przedsiębiorcy, od zawsze zakochani w sporcie Ich droga wiodła od lodowiska hokejowego do stworzenia systemu IT dla hokejowej centrali Jakie mają plany na przyszłość, co wyróżnia ich produkt, na rynku, jakie mają cele biznesowe Na te wszystkie ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›