Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Przedstawiono maskotkę i ambasadora Halowych Mistrzostw Europy

Organizatorzy Halowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Toruniu zaprezentowali maskotkę oraz ambasadora imprezy.

– „Jestem dumny, że zostałem ambasadorem już nie tylko świetnego mityngu Copernicus Cup, ale również mistrzostw Europy. To będzie dla mnie jedna z najważniejszych imprez w przyszłym roku, bo po raz trzeci będę bronił tytułu mistrza Europy. Na pewno będą to moje ostatnie ME i cieszę się, że będzie to u nas, na naszej ziemi” – mówił Lewandowski podczas piątkowej konferencji prasowej w Arenie Toruń.

Przygotowania do największej lekkoatletycznej imprezy w Polsce od 45 lat – dokładnie tyle lat temu w Katowicach również odbyły się halowe mistrzostwa Starego Kontynentu – idą zgodnie z planem.

„Wystarczy spojrzeć na nasz obiekt, by wiedzieć, że jesteśmy przygotowani. Od sześciu lat odbywają się tu wielkie imprezy lekkoatletyczne i jest to miejsce, w którym padają rekordy świata. W ostatnim czasie doinwestowaliśmy nieco obiekt, bo wiemy, że musi spełnić najwyższe standardy techniczne. Kilkanaście dni temu zostaliśmy sprawdzeni przez delegację techniczną European Athletic, a ocena jest naprawdę dobra” – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

W trakcie konferencji prasowej przedstawiono również maskotkę imprezy – będzie nią piernikowa Katarzynka. – „My torunianie oczywiście wiemy, że najlepiej identyfikują nas Kopernik i toruńskie pierniki, ale wybierając maskotkę kierowaliśmy się m.in. ankietami i wieloma konsultacjami. Katarzynka będzie promowała nas na innych imprezach lekkoatletycznych w tej hali, m.in. podczas mityngu Copernicus Cup, czy halowych mistrzostw Polski” – wyjaśniła Mariola Soczyńska, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia.

Zawodnicy, którzy będą reprezentować Polskę w Arenie Toruń podkreślają wagę imprezy.

– „Przygotowania idą świetnie, z dużą swobodą wygrałem ostatnio przełajowe mistrzostwa Polski. Nie możemy niestety wyjeżdżać na obozy wysokogórskie, więc ja uciekłem do Warszawy, by trenować w warunkach hipoksyjnych. Mam nadzieję, że w styczniu będę mógł poleciec do RPA na obóz wysokogórski” – dodał Marcin Lewandowski.

– „Moje przygotowania idą w dobrym kierunku, odbyliśmy dobry obóz w Karpaczu, aż dziwiłem się, że w tym wieku jestem w stanie się tak zmęczyć. Jestem gotowy do tego, żeby dać z siebie wszystko. Mam nadzieję, że będę gotowy, by trzy razy w dobrym stylu pokazać się tu w Toruniu, czyli podczas Copernicus Cup, halowych mistrzostw Polski, a później halowych mistrzostw Europy” – mówił Paweł Wojciechowski, który w Arenie Toruń będzie bronił tytułu halowego mistrza Europy w skoku o tyczce. Wojciechowski w najbliższym czasie spędzi w Arenie Toruń sporo czasu, bo tu będzie przygotowywał się do sezonu halowego.

Organizatorzy nie kryją, iż mają nadzieję, że sytuacja z pandemią koronawirusa do marca poprawi się na tyle, by można było wpuścić na trybuny kibiców.

– „Żyjemy wielką nadzieją, że do 4 marca dojdzie do zmniejszenia ograniczeń w naszym kraju i będzie można liczyć na obecność najważniejszych, czyli kibiców na trybunach Areny Toruń. Bardzo na to liczmy” – mówił prezydent Zaleski.

„Mamy na to plan, mamy różne rozwiązania” – dodaje Krzysztof Wolsztyński, dyrektor generalny Halowych Mistrzostw Europy Toruń 2021 oraz prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Wiadomo, że impreza odbędzie się w najwyższym reżimie sanitarnym. – „Zawodnicy, którzy będą przylatywać do Polski, będą musieli mieć ujemne wyniki badań. Będziemy odbierać ich z lotniska osobnym transportem, po czym będą przyjeżdżać do hali na kolejne badania. Dopiero po negatywnym wyniku trafią do hotelu. Przebadani będą wszyscy – zawodnicy, wolontariusze, organizatorzy, sędziowie. Robimy to po to, by wszyscy mogli bezpiecznie startować w naszych zawodach” – dodał Wolsztyński.

Halowe Mistrzostwa Europy Toruń 2021 odbędą się w dniach 4-7 marca w Arenie Toruń. Organizację zawodów wsparły m.in. miasto Toruń i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Poznaliśmy maskotkę i ambasadorów HME Toruń 2021

Najnowsze

Współpraca Akademii Sportu z Michelin Polska przedłużona

Olsztyńska fabryka Michelin Polska skorzystała z opcji przedłużenia złotego pakietu sponsorskiego, zwiększając tym samym wsparcie ...

Całość ›

Hokejowa Cracovia w nowych strojach

Comarch Cracovia podpisała umowę partnerską z kanadyjską marką CCM, jednym z najbardziej uznanych producentów sprzętu hokejowego na ...

Całość ›

Kramel na koszulkach ŁKS-u

Firma Kramel została sponsorem strategicznym ŁKS Łódź, tym samym zwiększając swoje zaangażowanie w Łódzki Klub Sportowy Logotyp ...

Całość ›
Wywiad

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy – założyciele Sportigio

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy to młodzi przedsiębiorcy, od zawsze zakochani w sporcie Ich droga wiodła od lodowiska hokejowego do stworzenia systemu IT dla hokejowej centrali Jakie mają plany na przyszłość, co wyróżnia ich produkt, na rynku, jakie mają cele biznesowe Na te wszystkie ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›