Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Program “Klub” został podsumowany

Ministerstwo Sportu i Turystyki podsumowalo dzialania w ramach programu “Klub”, dofinansowano bardzo wiele klubów.

Łącznie kluby sportowe otrzymały wsparcie na kwotę sięgającą blisko 24 mln zł. Dzięki dofinansowaniu mogły wysłać dzieci na obóz sportowy, opłacić pracę trenera czy też zakupić sprzęt sportowy. 7 listopada 2016 roku w 16 województwach w całej Polsce odbyły się konferencje prasowe podsumowujące pierwszą edycję Programu KLUB.

W województwie mazowieckim spotkanie z przedstawicielami mediów zorganizowano w warszawskim Uczniowskim Klubie Sportowym Jagiellonka, który również otrzymał dofinansowanie w ramach Programu KLUB. W konferencji udział wzięli: Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Wiceprezes PGNiG SA Janusz Kowalski, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy Wojciech Zabłocki oraz Prezes UKS Jagiellonka Tomasz Wakulski.

Główne cele Programu KLUB to wsparcie działalności małych i średnich klubów sportowych, które stanowią lokalne centra aktywności społecznej oraz miejsca poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa.

 “Program ‘KLUB’ jest największym tego typu przedsięwzięciem w historii ministerstwa. Zainteresowanie projektem przerosło nasze oczekiwania. Przychodzą do nas liczne podziękowania, kartki pocztowe z obozów sportowych finansowanych przez resort. To sygnał, że obraliśmy dobry kierunek. Już na samym początku projektu mówiłem, że to właśnie w małych i średnich klubach rozpoczyna się przygoda ze sportem, rodzą się marzenia o byciu mistrzem. Z największą przyjemnością wsparliśmy i będziemy wspierać w przyszłości małe i średnie kluby sportowe” – powiedział Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Do Ministerstwa Sportu i Turystyki wpłynęło 5241 wniosków. Dofinansowanie przyznano 2151 małym i średnim klubom sportowym w całej Polsce, z czego 1631 były to kluby jednosekcyjne, a pozostałe 520 wielosekcyjne. Kwota wnioskowanej dotacji wynosi 10 000 zł w przypadku klubu jednosekcyjnego oraz 15 000 zł w przypadku klubu wielosekcyjnego.

– “Każda złotówka, która trafiła do nas z ministerstwa, tchnęła życie w codzienne funkcjonowanie naszego klubu. Każda sekcja, która u nas funkcjonuje, wydaje pieniądze według swojego zapotrzebowania. Komuś najbardziej brakuje pieniędzy na obóz, komuś innemu na pracę trenera. 15 tys. zł to poważny zastrzyk finansowy. W imieniu naszych młodych sportowców chcemy bardzo serdecznie podziękować za wsparcie” – powiedział
Tomasz Wakulski Prezes UKS Jagiellonka.

Najwięcej klubów, które otrzymają dofinansowanie zostało zarejestrowanych w województwach: wielkopolskim (234), małopolskim (226), śląskim (221), podkarpackim (218) oraz mazowieckim (213). Wsparcie trafi do każdego z szesnastu województw. Szkoleniem w dofinansowanych klubach sportowych zostanie objętych 130 tys. dzieci i młodzieży, dla których zajęcia sportowe poprowadzi ponad 5 tys. trenerów i instruktorów w całej Polsce.

– “Potrzeby w regionach są ogromne. Program „KLUB” w istotny sposób wspiera lokalną aktywność sportową, daje możliwość na aktywny rozwój dzieci i młodzieży. Bez Ministra Sportu i Turystyki wsparcie lokalnych środowisk sportowych nie byłoby możliwe na tak dużą skalę. Tylko w tym roku na terenie województwa mazowieckiego wsparcie otrzyma ponad 200 klubów” – wyjaśnił Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki.

– “Małe kluby sportowe najczęściej odpowiadają na potrzeby lokalnych środowisk, dlatego program KLUB dla takiej dzielnicy jak Praga Północ, jest niezwykle istotny. Wierzę, że wsparcie finansowe przełoży się na lepszą kondycję lokalnych klubów, a to z kolei na rozwój aktywności fizycznej wśród najmłodszych” – dodał Wojciech Zabłocki Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

W projekt zaangażowało się również Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. W ramach projektu Spółka przygotowała pierwszy w Polsce podręcznik marketingowy dla klubów sportowych „Wskocz na wyższy poziom”. Podręcznik otrzymają wszystkie kluby, które zgłosiły się do programu. Dodatkowo został ogłoszony konkurs, w którym oceniane będą efekty, jakie kluby osiągną po przygotowaniu i wdrożeniu strategii biznesowo-marketingowej w oparciu o zasady z podręcznika „Wskocz na wyższy poziom”. Nagrodą jest dofinansowanie przez PGNiG obozu sportowego.

– “PGNiG od lat wspiera działania profesjonalizujące polski sport.  Jednym z przykładów jest zaangażowanie naszej spółki w rozwój piłki ręcznej. Dlatego z ogromnym entuzjazmem przygotowaliśmy podręcznik ‘Wskocz na wyższy poziom’, który pomoże klubom odnosić sukcesy w obszarze realizacji projektów biznesowych” – powiedział Janusz Kowalski Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych PGNiG SA.

Źródło: MSiT

Najnowsze

Galeria Młociny zagra razem z Hutnikiem Warszawa

Klub sportowy Hutnik Warszawa podpisał umowę sponsoringową z Galerią Młociny Współpraca potrwa przez rundę wiosenną sezonu ...

Całość ›

Ruch Chorzów wirtualnie prezentuje swoją drużynę

Ruch Chorzów wirtualnie zaprezentował swoją drużynę, robiąc to w bardzo emocjonujący sposób Klub mimo panującej pandemii ...

Całość ›

Douglas Costa ambasadorem LV BET w Brazylii

Bukmacher LV BET z dumą prezentuje Douglasa Costę, czołowego piłkarza Bayernu Monachium, jako ambasadora marki na Brazylię Costa ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›
Wywiad

Jacek Łosak – MMABiznes.pl, Akapit Media

Z każdym rokiem MMA w Polsce zyskuje na popularności wśród mediów, kibiców, profesjonalizuje się Jak wielką zmianę na przestrzeni kilku lat przeszło MMA, na te i inne pytanie odpowiadał Jacek Łosak, Redaktor Naczelny MMABiznespl oraz właściciel agencji Akapit Media   Paweł ...

Całość ›

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.

 

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.