Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Polska kadra nadal na PGE Narodowym

Polski Związek Piłki Nożnej oraz spółka PL.2012+ podpisały umowę na mocy, której polska karda przez kolejne lata będzie grała na PGE Narodowym.

PGE Narodowy niezmiennie będzie Domem Reprezentacji Polski. Rozgrywanie wszystkich meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy aż do 2024 roku oraz meczów finałowych Pucharu Polski na największym i najnowocześniejszym stadionie w Polsce zagwarantował polskim piłkarzom aneks do umowy podpisany przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz spółkę PL.2012+ operatora PGE Narodowego.

“Ze względów formalnych umowa została przedłużona na okres 4 lat (a konkretnie na okres 2 lat z automatycznym przedłużeniem o kolejne dwa lata) od momentu jej podpisania i obowiązuje do meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Europy w 2024 roku. Operator PGE Narodowego odpowiada za przygotowanie stadionu do meczów, położenie murawy, zapewnienie służb ochrony, służb medycznych, służb informacyjnych, sprzątania, cateringu oraz zaplecza operacyjnego” — mówił Włodzimierz Dola, prezes Spółki PL.2012+ operatora PGE Narodowego.

Na mocy podpisanego aneksu na PGE Narodowym zostaną zorganizowane wszystkie mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 roku oraz Mistrzostw Europy w Niemczech w 2024 roku, w których Reprezentacja Polski będzie gospodarzem. Na PGE Narodowym rozgrywany będzie również Finał piłkarskiego Pucharu Polski, czyli najbardziej prestiżowych i masowych rozgrywek pucharowych prowadzonych kiedykolwiek w Polsce.

— “Cieszę się z faktu przedłużenia umowy na kolejne lata. To stadion, na którym nasi piłkarze lubią grać, to miejsce, do którego kibice chętnie przychodzą wspierać drużynę narodową, tutaj nie przegrywamy. Jestem przekonany, że przez kolejne 4 lata dalej będziemy przynosić wielką satysfakcję naszym kibicom poprzez udane występy na tym pięknym stadionie i nieprzerwanie będziemy budować piłkarską historię jednego z najnowocześniejszych obiektów w Europie” — mówił Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

PGE Narodowy jest szczęśliwym miejscem dla Polskiej Reprezentacji, która na murawie tego stadionu trzykrotnie wywalczyła sobie awans do międzynarodowych turniejów. Od marca 2014 roku od meczu ze Szkocją piłkarze Reprezentacji Polski nie przegrali tu żadnego meczu, a pamiętna wygrana z Niemcami 2:0, ówczesnymi mistrzami świata na PGE Narodowym, na zawsze zapisała się w pamięci polskich kibiców jako święto polskiej piłki.

— “Ten moment, gdzie wiesz, że jesteś już na Mistrzostwach czy to Świata czy Europy… Świętowanie z tą publicznością na tym stadionie to jest coś niesamowitego” — wspominał Robert Lewandowski podczas nagrania dla “Łączy nas Piłka”.

Reprezentacja Polski rozegrała dotychczas na PGE Narodowym 27 spotkań. Ich bilans to 17 zwycięstw, 8 remisów i dwie porażki. Bilans bramkowy naszej kadry na PGE Narodowym to 63:22.

Liczba kibiców, która dotąd od 2012 roku obejrzała spotkania Reprezentacji Polski na trybunach PGE Narodowego oscyluje wokół 1 400 000 osób. Średnia frekwencja na każdym meczu to ponad 50 tys. kibiców. Taki wynik nie jest możliwy do osiągnięcia na żadnym innym stadionie w Polsce.

Najnowsze

Bartosz Ostałowski w kampanii Battery Point

Do kampanii Battery Point, organizowanej wspólnie przez Inter Cars i Clarios, producenta akumulatorów Varta, dołączył nowy ambasador, ...

Całość ›

Energa zwiększa wsparcie dla ampfutbolistów

Energa z Grupy ORLEN przedłużyła o trzy lata umowę o współpracy z Reprezentacją Polski dla piłkarzy grających w Amp Futbol Polska ...

Całość ›

Gala Heraklesy 2020 z transmisją w Polsacie Sport Extra

Już 13 lutego rozdane zostaną Heraklesy, najważniejsze nagrody branży mieszanych sztuk walki w Polsce Transmisję z tego wydarzenia ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›
Wywiad

Jacek Łosak – MMABiznes.pl, Akapit Media

Z każdym rokiem MMA w Polsce zyskuje na popularności wśród mediów, kibiców, profesjonalizuje się Jak wielką zmianę na przestrzeni kilku lat przeszło MMA, na te i inne pytanie odpowiadał Jacek Łosak, Redaktor Naczelny MMABiznespl oraz właściciel agencji Akapit Media   Paweł ...

Całość ›

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.

 

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.