Pogoń otrzymała wyróżnienie „Społecznej Odpowiedzialności Biznesu”
Duma Pomorza otrzymała zaszczytne wyróżnienie „Społecznej Odpowiedzialności Biznesu”. Wiele znaczący w dzisiejszych realiach tytuł został przyznany przez Północną Izbę Gospodarczą.
Poniedziałkowy poranek Pogoń gościła Jarosława Tarczyńskiego – Wiceprezesa Północnej Izby Gospodarczej, a także Magdalenę Gajdamowicz – Sekretarz Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Celem spotkania było uhonorowanie klubu za zaangażowanie w akcje pomocy szpitalom, placówkom medycznym i osobom dotkniętym pandemią koronawirusa.
– „Zawsze staramy się, by nasze działania niosły za sobą realną wartość, by były prawdziwe. Nigdy nie chciałbym, by tego typu aktywności były robione wyłącznie na pokaz. Czujemy dużą odpowiedzialność za naszą społeczność, niejednokrotnie zapraszamy fanów do wspólnych działań. Jestem dumny z tego, że określenie „granatowo-bordowa rodzina” jest prawdziwe i w tej rodzinie możemy na siebie liczyć” – komentował Krzysztof Ufland, rzecznik prasowy Pogoni Szczecin.
– „Ze swojej strony chciałbym też dodać, że wszelkie inicjatywy nie mogłyby mieć miejsca bez wielu zaangażowanych pracowników Dumy Pomorza, którzy wielokrotnie oddawali kawał serca i zdrowia, by realizować kolejne projekty. Bezinteresowna pomoc to sukces nas wszystkich” – mówił Łukasz Biwan, dyrektor marketingu Pogoni Szczecin.
Cykliczna edycja konkursu „Przedsiębiorca i Pracodawca Roku Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego” tym razem jest inna niż poprzednie przedsięwzięcia. Kapituła plebiscytu wyróżniła firmy, które za priorytet postawiły sobie aktywną obecność w życiu społecznym w trudnym dla wszystkich czasie.
Północna Izba Gospodarcza jest niezależną organizacją powołaną, aby chronić i wspierać interesy zrzeszonych w niej przedsiębiorców. Powstała w 1997 roku w Szczecinie, z inicjatywy 60 firm. To największa izba gospodarcza w Polsce. Obecnie skupia blisko 1500 firm. Oddziały Północnej Izby Gospodarczej znajdują się w Świnoujściu, Koszalinie, Wałczu, Myśliborzu i Choszcznie. Jej podstawowym celem jest tworzenie warunków rozwoju i unowocześniania życia gospodarczego, wspieranie inicjatyw członków oraz działanie na rzecz rozwoju międzyregionalnych i międzynarodowych kontaktów gospodarczych. Odzwierciedla się to także w stałym przygotowywaniu oferty bezpłatnych i dofinansowanych szkoleń, konsultacji, a także wyjazdów turystycznych i biznesowych. PiG monitoruje również projekty unijne, które mogą wpływać na rozwój gospodarczy całego regionu.