Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Michał Kielan nie jest już Prezesem Zagłębia

Michał Kielan rozpoczął pracę w Zagłębiu 1 października 2021 roku. Nowy Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. zostanie wyłoniony w procedurze konkursowej.

Rada Nadzorcza Zagłębia Lubin S.A. zdecydowała o odwołaniu z funkcji Prezesa Zarządu Michała Kielana, który sprawował swoją funkcję 2,5 roku. Były już prezes opublikował specjalne oświadczenie – podsumowanie swojej kadencji:

Drodzy Kibice i Pracownicy Zagłębia!

Dziękuję! Praca w roli Prezesa Zarządu ukochanego Klubu była dla mnie największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze zawodowej, a jednocześnie spełnieniem dziecięcych marzeń. To był niezwykle intensywny czas – pełen trudnych decyzji, a jednocześnie fantastycznych momentów.

Chcę przede wszystkim podziękować: właścicielowi, sponsorom klubu, pracownikom, trenerom i piłkarzom KGHM Zagłębia Lubin. To dzięki Waszej codziennej pracy, wiedzy i umiejętnościom Zagłębie się rozwija.

Kilka osobnych słów kieruję do naszych Kibiców. Dziękuję Wam za ogromne zaangażowanie, nieustanny dialog, ale również za czasem trudne, choć zawsze konstruktywne rozmowy.

W trakcie mojej pracy dla Zagłębia przeprowadziliśmy przede wszystkim bardzo wiele zmian w kadrze pierwszego zespołu – ta rewolucja była potrzebna, choć wymagała i wymaga czasu oraz cierpliwości. Mam pełne przekonanie, że nasza drużyna jest silniejsza niż w dniu, gdy rozpoczynałem pracę w Klubie. Mamy dobrą, stabilną kadrę i doświadczonego trenera. Mamy niezwykle utalentowaną młodzież, wprowadzaną rozsądnie do zespołu i ogrywającą się w rezerwach na drugoligowym poziomie. Jestem pewien, że Zagłębie stać na regularną grę i wyniki takie jak w meczu z Pogonią w Szczecinie.

Jako społeczność Zagłębia dokonaliśmy wspólnie wielkiego osiągnięcia, jakim był pełny stadion na meczu z Lechem Poznań. Zapisaliśmy się w klubowej historii – widok pełnej KGHM Zagłębie Areny i możliwość przeżycia tego na własnej skórze było dla mnie niesamowitym wydarzeniem. Średnia frekwencja w porównaniu do poprzednich sezonów również znacząco urosła, co może stanowić powód do dumy zarówno dla pracowników, jak i dla kibiców Zagłębia.

Wielką radością były dla mnie również dwa złote medale mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów oraz awans naszych rezerw do II ligi. Zwyciężyliśmy także w klasyfikacji Pro Junior System zeszłego sezonu, a w obecnym zestawieniu liderujemy. To jasny sygnał, że DNA Zagłębia pozostaje niezmienne i przynosi także finansowe korzyści dla Klubu.

Inwestycje w infrastrukturę to kolejny ważny aspekt mojej pracy w Zagłębiu. Są już te skończone i widoczne – jak nowe krzesełka na stadionie czy elewacja. Rozpoczęliśmy również projekty wymagające więcej czasu, przede wszystkim budowę boiska i hali na Stadionie Górniczym. Jestem przekonany, że rozpoczęty przez nas proces zostanie dokończony i będziemy cieszyć się wspólnie kolejną inwestycją służącą młodym zawodnikom Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Bardzo istotnym elementem było dla mnie również zabezpieczenie Klubu pod kątem wpływów z umów sponsoringowych. Udało nam się tego dokonać m.in. poprzez sprzedanie prawa do nazwy naszego stadionu. Dzięki temu mogliśmy zwiększyć budżet pierwszego zespołu, a pozostałe środki przeznaczyć na rozbudowę infrastruktury i naszą akademię. Znaczące oszczędności w perspektywie kolejnych miesięcy i lat przyniesie nam zbudowany system fotowoltaiczny przy KGHM Zagłębie Arena.

Zdaję sobie doskonale sprawę, jak duże emocje i oczekiwania generuje Zagłębie. Moje ambicje dotyczące przede wszystkim wyników osiąganych przez pierwszą drużynę również były większe. Przeprowadzone przez nas głębokie zmiany, a następnie stabilizacja kadry w czasie ostatniej przerwy zimowej przyniosą efekty. Jestem o tym przekonany!

Swojemu następcy życzę sukcesów na wielu polach – każdy z nich będzie oznaczać sukces Zagłębia. Jestem zawsze do dyspozycji w sprawach dotyczących rozwoju naszego klubu.

Przed nami końcówka sezonu 2023/2024. Wierzę, że Zagłębie w ostatnich 9. kolejkach sprawi nam wszystkim wiele radości. Wspierajcie nasz zespół tak jak do tej pory! Do zobaczenia na KGHM Zagłębie Arena! Całe Zagłębie Zawsze Razem!”

Najnowsze

TECE nowym Sponsorem WTS Sparty Wrocław

Firma TECE, międzynarodowy producent i dystrybutor innowacyjnych rozwiązań w zakresie systemów sanitarnych, grzewczych oraz ...

Całość ›

Jagiellonia na podium medialności w marcu

W marcu 2024 roku Legia Warszawa ponownie była najbardziej medialnym klubem PKO BP Ekstraklasy, choć jej przewaga nad pozostałymi ...

Całość ›

Firma Hummel na dłużej z Polonią

Firma Hummel przedłużyła umowę z Polonią Warszawa Oficjalny Sponsor Techniczny Klubu dostarcza produkty i odzież sportową dla ...

Całość ›
Wywiad

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy – założyciele Sportigio

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy to młodzi przedsiębiorcy, od zawsze zakochani w sporcie Ich droga wiodła od lodowiska hokejowego do stworzenia systemu IT dla hokejowej centrali Jakie mają plany na przyszłość, co wyróżnia ich produkt, na rynku, jakie mają cele biznesowe Na te wszystkie ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›