Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Lech z dużym sukcesem biznesowym

Lech Poznań od pewnego czasu jest bardzo aktywny w pozyskiwaniu partnerów biznesowych, klub własnie podsumował ten okres.

Ponad sto firm i korporacji współpracowało z Lechem Poznań w pierwszym kwartale 2017 roku. Dokładnie połowa z nich w tym czasie przy Bułgarskiej zadebiutowała i musi zaliczyć ten okres do bardzo udanych.

– „Takiego zainteresowania i tak szeroko zakrojonej współpracy z partnerami nie było od dawna. Można powiedzieć, że mieliśmy pełne ręce roboty, ale nasi kontrahenci to doceniają” – podsumowuje Jan Wojciak, dyrektor działu sprzedaży B2B Lecha Poznań.

Od początku stycznia z Kolejorzem – na płaszczyźnie biznesowej – współpracowało w sumie 106 przedsiębiorstw, które działają zarówno w Poznaniu i Wielkopolsce, jak i dużych korporacji o ogólnopolskim zasięgu funkcjonowania. Co druga z nich przy Bułgarskiej pojawiała się po raz pierwszy! – „Nasi kontrahenci regularnie podkreślają, że łączą ich z Lechem długoterminowe cele i nie wynik sportowy pierwszej drużyny jest dla nich najważniejszy, ale tym większą radością było dla nich otwarcie rozgrywek wiosennych w jej wykonaniu” – kontynuuje Wojciak.

Od momentu wznowienia rozgrywek Lotto Ekstraklasy podopieczni Nenada Bjelicy rozegrali 7 meczów (w tym jeden w Pucharze Polski), zanotowali 6 zwycięstw i 1 remis, strzelili 17 goli i tylko 1 stracili. Zainteresowanie klubem z Bułgarskiej rosło z tygodnia na tydzień, tylko w lutym publikacje na temat Kolejorza wygenerowały ponad 21 milionów złotych ekwiwalentu reklamowego (AVE).

Warto zaznaczyć, że za tym idą również profity dla firm współpracujących z Lechem. Przy okazji obecności klubu w różnych mediach dynamicznie wzrasta bowiem również rozpoznawalność marek obecnych przy nim. Odczuwają to potencjalni kontrahenci, którzy chcieliby skorzystać z przestrzeni reklamowych dostępnych na INEA Stadionie, czy strojach meczowych piłkarzy.

– „Pola eksploatacji posiadane przez nas praktycznie się wyczerpały lub zostały zajęte do ostatniego dopuszczalnego przez organizatora rozgrywek. To znaczy, że nie mamy już choćby wolnych minut reklamowych na bandach LED, skończyły się miejsca na strojach meczowych, na ulokowanie band statycznych, dywanów 3D itd.” – wyjaśnia dyrektor sprzedaży B2B.

Właśnie dlatego oferta dla przedsiębiorstw i korporacji jest regularnie rozszerzana, dzięki czemu powstają zupełnie nowe inicjatywy, dotychczas w Poznaniu nieobecne. Jednym z przykładów z rundy jesiennej na ciekawą współpracę jest stworzenie Strefy Rodzinnej znajdującej się przed INEA Stadionem, której partnerem jest firma Amazon. Przy okazji najbliższego spotkania przy Bułgarskiej „miasteczko dmuchańców” wróci zresztą na Bułgarską.

Właśnie okolice stadionu w dniach meczowych stały się ostatnio bardzo wartościową przestrzenią, która coraz częściej będzie wykorzystywana przez partnerów Lecha. Celem jest zapewnienie kibicom jak największej liczby atrakcji zanim ci wejdą na trybuny i zajmą się oglądaniem meczu.

– „Jesteśmy w trakcie bardzo wielu negocjacji i jeśli część uda się doprowadzić do pozytywnego zakończenia, to na przełomie sezonów może się okazać, że będziemy mieli sporo dobrych wieści dla kibiców Kolejorza” – zdradza Wojciak. – „Warto zaznaczyć, że wspomniany i łatwy do zaobserwowania obecnie 'overbooking’ to efekt pracy kilkuosobowego zespołu sprzedaży B2B, na który składają się profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży reklamowej. Każdy współpracujący z nami podmiot ma swojego opiekuna i prowadzony jest przez jedną osobę od momentu rozpoczęcia negocjacji poprzez realizację i raportowanie świadczeń, czy wizytę na meczu, aż po up-selling.”

W perspektywie kilku lat Lech ma być miejscem spotkań wszystkich firm z Poznania i Wielkopolski, zwłaszcza tych największych, zatrudniających największą liczbę pracowników.

Źródło: Lech Poznań

Najnowsze

Maciej Handwerker Prezesem Odry Wodzisław

W Odrze Wodzisław doszło do nagłej zmiany Prezesa, z tej funkcji zrezygnował Marcin Piwoński, który objął funkcję Wiceprezydenta ...

Całość ›

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła współpracę z firmą WERON

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła współpracę z firmą WERON, oficjalnym dystrybutorem produktów marki NAMEDSPORT w ...

Całość ›

Świątek na okładce gry

Iga Świątek co chwilę trafia na pierwsze strony sportowych i lifestyleowych pism, a teraz zaliczy swój okładkowy debiut w świecie ...

Całość ›
Wywiad

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy – założyciele Sportigio

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy to młodzi przedsiębiorcy, od zawsze zakochani w sporcie Ich droga wiodła od lodowiska hokejowego do stworzenia systemu IT dla hokejowej centrali Jakie mają plany na przyszłość, co wyróżnia ich produkt, na rynku, jakie mają cele biznesowe Na te wszystkie ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›