Kuloodporni sekcją amp futbolu Podbeskidzia
Jedyna w regionie drużyna ampfutbolu Kuloodporni Bielsko-Biała stała się częścią TS Podbeskidzie i będzie występować w czerwono-biało-niebieskich barwach.
Podbeskidzie w ten sposób zyskuje sekcję ampfutbolu, która będzie nosić nazwę TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała. – „Chcieliśmy uszanować markę stworzoną przez Daniela Kawkę i cały zespół Kuloodpornych, którzy są znani już w całej Polsce, dlatego zachowaliśmy pierwotny człon w nazwie” – mówi Bogdan Kłys, prezes Podbeskidzia i dodaje – „To dla nas duże wyzwanie, bo chcemy nie tylko kontynuować to, co Kuloodporni budowali od pięciu lat, ale też rozwinąć projekt, nadać mu odpowiedniego rozmachu i blasku” – mówi prezes Górali.
Przekazanie drużyny w ręce TS Podbeskidzie było inicjatywą Daniela Kawki założyciela i prezesa fundacji Kuloodporni, który tak argumentuje swoją decyzję: – „W trakcie lockdownu miałem trochę więcej czasu na przemyślenia i zdecydowałem, że projekt musi zostać przejęty przez większy i bardziej doświadczony podmiot. Samodzielnie trudno byłoby mi utrzymać dynamikę rozwoju. Naturalnym kierunkiem było TS Podbeskidzie, z którym współpracowaliśmy od samego początku. Oczywiście dla mnie była to bardzo trudna decyzja, ponieważ jestem z Kuloodpornymi bardzo związany emocjonalnie. Jednak najważniejsi dla mnie byli zawsze zawodnicy i stwierdziłem, że dla ich rozwoju sportowego będzie to najlepsze rozwiązanie. Tym bardziej, że Podbeskidzie jest teraz bardzo dobrze zarządzane, więc wiem, że trafiają w dobre ręce. Cała sekcja zyska profesjonalną opiekę marketingową, finansową oraz sportowo-organizacyjną. Chcę, żeby zawodnicy coraz mocniej czuli, że są pełnoprawnymi sportowcami. Ta fuzja ma w tym pomóc.”
Fundacja Kuloodporni działa od ponad pięciu lat. W tym czasie zrealizowała kilkaset treningów, kilkadziesiąt zgrupowań, Drużyna Kuloodpornych wywalczyliśmy brązowy, srebrny i złoty medal Mistrzostw Polski, a jej wychowankowie grają w Reprezentacji Polski. Kuloodporni wygrali w tym roku konkurs na organizację finałowego turnieju ampfutbolowej Ligi Mistrzów, która musiała jednak zostać odwołana z powodu pandemii koronawirusa.
Jest to jedyny w województwie podmiot organizujący treningi piłkarskie dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi. Uczestniczą w nich dzieci zarówno z województwa śląskiego jak i małopolskiego.