Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

KGHM Ślęza Arena, spółka sponsorem nowej we Wrocławiu

KGHM Polska Miedź S.A. został sponsorem tytularnym nowo powstałej wielofunkcyjnej hali sportowej na wrocławskich Kłokoczycach. Na mocy umowy obiekt będzie nosił nazwę KGHM Ślęza Arena.

Budowa hali trwała zaledwie kilkanaście miesięcy – w grudniu 2021 roku na jej plac wjechały pierwsze maszyny. Obecnie trwają ostatnie odbiory, po których nastąpi oficjalne otwarcie obiektu. Hala jest wyczekiwana przez sportowców z Zagłębia Miedziowego, z Dolnego Śląska i całej Polski.

Inwestycja, której koszt to ponad 66 milionów złotych, została zrealizowana dzięki środkom z Ministerstwa Sportu i Turystyki, samorządu województwa dolnośląskiego oraz gminy Wrocław. Teraz w jej działalność zaangażował się KGHM Polska Miedź S.A., który został sponsorem tytularnym hali.

„KGHM Ślęza Arena łączy w sobie wszystko co najlepsze w sporcie. Zespół ludzi skupionych wokół dobrej idei stworzył miejsce, które – jestem o tym przekonany – stanie się wizytówką Dolnego Śląska i całej Polski. Nowatorskie w skali europejskiej rozwiązania dla lekkoatletów i gotowość do współpracy sprawią, że będą tu trenować najlepsi a pod ich skrzydłami narodzą się nowe talenty. KGHM staje się częścią tej drużyny i nawiązując do strategii firmy, wniesie energię, która będzie przynosić kolejne zwycięstwa. Wrocławska hala to najnowocześniejszy obiekt w kraju i jeden z najlepszych w Europie” – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

„Ostatnie miesiące były dla nas intensywnym czasem, w którym działo się naprawdę wiele. Zbliżamy się do zbierania pierwszych owoców tej pracy. Efekty są naprawdę imponujące i bardzo się cieszę, że spotkały się z zaufaniem tak wielkiej firmy jak KGHM. Podpisana umowa jest najlepszym dowodem, że tworzymy we Wrocławiu coś naprawdę wspaniałego. Daje nam to impuls do dalszego działania i osiągania wielkich efektów zarówno dla sponsora, jak i klubu” – mówiła o zawartym porozumieniu Katarzyna Ziobro, prezes Ślęzy Wrocław.

W wydarzeniu wzięła udział Agnieszka Winnik-Kalemba, przewodnicząca Rady Nadzorczej KGHM Polska Miedź S.A.

Nowa hala sportowa we Wrocławiu wyróżnia się rozwiązaniami, których nie mają inne tego typu obiekty w Polsce. Oprócz KGHM Ślęza Areny tylko kilka miejsc na kontynencie może szczycić się rozwiązaniami zastosowanymi w stolicy Dolnego Śląska. Tylko we Wrocławiu przedstawiciele niemal każdej z dyscyplin królowej sportu będą mogli trenować w komfortowych warunkach przez cały rok.

Głównym atutem KGHM Ślęza Areny, wyróżniającym ją na tle innych miejsc, jest strefa do trenowania rzutów. Do dyspozycji lekkoatletów jest kryta strefa rzutów długich oraz treningu pchnięcia kulą. Sportowcy będą mogli trenować pamięć mięśniową, analizować formę rzutu i dopracowywać każdy, nawet najdrobniejszy szczegół swoich prób. Wszystko po to, żeby mogli oni w komfortowych warunkach, niezależnie od pogody zrobić trening bez konieczności dalekich podróży.

Projektanci zadbali także o biegaczy i skoczków. Na obiekcie została wyłożona nawierzchnia Mondo, najbardziej zaawansowany wielofunkcyjny system nawierzchni. To gwarancja jakości, która sprawia, że sportowcy nie stracą choćby milisekundy podczas poruszania się po KGHM Ślęza Arenie. Innowacyjne rozwiązania powodują, że podłoże dodatkowo napędza sportowca po wykonaniu kroku, zwiększając jego osiągi.

Kolejna niezwykle istotna kwestia to przemyślane zagospodarowanie przestrzeni w obiekcie. Funkcje lekkoatletyczne takie jak bieżnia sprinterska oraz skocznie zostały zdublowane i przeniesione na zewnątrz bieżni okólnej. KGHM Ślęza Arena została zaprojektowana tak, aby wszystkie zajęcia, niezależnie od dyscypliny odbywały się bez wzajemnego przeszkadzania sobie. Rozwiązanie to pozwoli maksymalnie wykorzystać potencjał hali – jednocześnie będą mogli z niej korzystać zarówno sportowcy trenujący lekkoatletykę, jak i przedstawiciele gier zespołowych.

Oficjalne otwarcie hali zaplanowane jest na miesiące letnie. Jesienią, gdy na dobre rozpocznie się sezon halowy, KGHM Ślęza Arena będzie pracować na pełnych obrotach.

KGHM Polska Miedź S. A. od lat jest mecenasem polskiego sportu. Obejmuje patronaty nad ważnymi wydarzeniami na poziomie zarówno lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym (np. Bieg Piastów w Jakuszycach). Miedziowa spółka wspiera sportowców z różnych dyscyplin: piłki nożnej (Zagłębie Lubin), siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, szermierki, wioślarstwa czy sportów zimowych. Kolejny przykład zaangażowania KGHM to także program stypendialny „Miedziane Rywalizacje” wspierający rozwój młodych sportowców na ich drodze rozwoju profesjonalnej kariery.

Najnowsze

Stal Mielec odpicowała szatnię

Po kilku tygodniach prac piłkarze Stali Mielec mogą już korzystać z odnowionej szatni Prace trwały od zakończenia rundy jesiennej ...

Całość ›

Pogoń Energy Drink wraca do sklepów

Do sklepów trafił nowy napój energetyczny Pogoni Szczecin - Pogoń Energy Drink Produkt powstał przy współpracy z Hurtownią ...

Całość ›

GOJA kolejny raz z WTS Spartą

GOJA – materiały budowalne, po raz siódmy wesprze Wrocławskie Towarzystwo Sportowe i w sezonie 2024 nadal będzie Sponsorem Głównym ...

Całość ›
Wywiad

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy – założyciele Sportigio

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy to młodzi przedsiębiorcy, od zawsze zakochani w sporcie Ich droga wiodła od lodowiska hokejowego do stworzenia systemu IT dla hokejowej centrali Jakie mają plany na przyszłość, co wyróżnia ich produkt, na rynku, jakie mają cele biznesowe Na te wszystkie ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›