Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Kawa Lewandowskiego sponsorem ampfutbolistów

Marka kawy Roberta Lewandowskiego – RL Coffee została sponsorem ampfutbolowej reprezentacji Polski, a także Mistrzostw Europy.

Kapitan reprezentacji Polski pomimo kryzysu nie zapomina o piłkarzach po amputacjach z Amp Futbol Polska, którzy szykują się do przeniesionych na 2021 rok Mistrzostw Europy. Marka RL Coffee została właśnie nie tylko sponsorem ampfutbolowej reprezentacji Polski, ale również partnerem Mistrzostw, których Lewandowski jest Ambasadorem.

Rozszerzenie zakresu współpracy i jednoczesne jego przedłużenie jest dla polskiego ampfutbolu wielkim gestem, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy wiele organizacji sportowych zmaga się z kłopotami, a o sponsorów w sporcie jest niezwykle trudno. Wielu sponsorów, z powodu kryzysu wywołanego przez epidemię koronawirusa, wycofuje się ze sportu lub ogranicza wydatki. Tymczasem Robert Lewandowski i RL9 Coffee pomagają jeszcze mocniej.

“Cieszę się, że mogę być częścią ampfutbolowej rodziny i wspierać chłopaków w osiąganiu kolejnych celów” – przyznał Lewandowski.

Nie dość, że od dwóch lat Robert jest sponsorem ampfutbolowej kadry Polski, to jeszcze zdążył zaprzyjaźnić się z jej kadrowiczami. Wielu z nich poznał w trakcie wspólnego treningu obu reprezentacji we Wrocławiu. Najlepiej na pewno Przemysława Świercza, kapitana ampfutbolistów, z którym spotkał się już wielokrotnie, między innymi po ampfutbolowych mistrzostwach Świata w Meksyku. Robert zaprosił też całą kadrę na swój mecz do Monachium, a sam oglądał jej starcie z Francją na żywo podczas Amp Futbol Cup 2019 w Warszawie. Na dodatek Lewandowski jest ambasadorem Amp Futbol EURO Kraków 2021.

Mistrzostwa Europy, które pierwotnie miały odbyć się we wrześniu tego roku zostały przeniesione dokładnie na 12-19 września 2021 roku. W nowym terminie mają odbyć się w niezmienionej formie, z udziałem 16 reprezentacji, na stadionie Cracovii Kraków.

“To bardzo trudny czas dla organizacji sportowych, także naszej. Mimo niesprzyjających okoliczności wracamy na boiska i szykujemy się do organizacji największej imprezy w historii naszej dyscypliny. Wsparcie Roberta jest dla nas i dla całej europejskiej ampfutbolowej społeczności nieocenione” – podkreśla Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska oraz Europejskiej Federacji Ampfutbolu (EAFF). – “Robert to ktoś znacznie więcej niż sponsor” – dodaje Widłak.

Wagę wsparcia od Lewandowskiego dostrzega również Bartosz Łastowski, napastnik ampfutbolowej reprezentacji Polski, król strzelców poprzedniego ampfutbolowego EURO, który swojego 50-tego gola w kadrze zdobył tego samego dnia, co Lewandowski.

“Dla nas, zawodników, Robert jest nie tylko wzorem sportowca, ale też naszym dobrym kolegą” – mówi Łastowski. – “Liczyłem, że w czerwcu usiądę przed telewizorem, założę biało-czerwony szalik i będę dopingować kadrę z Robertem na czele, a we wrześniu te role się odwrócą. Niestety oba mistrzostwa zostały przełożone na przyszły rok. Na tak wielką ampfutbolową imprezę w Polsce czekaliśmy od dziewięciu lat, od pierwszego treningu naszej reprezentacji. Wierzę, że mimo przeniesienia, będzie to wielkie sportowe święto” – dodaje gwiazda światowego ampfutbolu.

Dzięki jeszcze większemu wsparciu Roberta Lewandowskiego organizatorzy Mistrzostw z nowymi siłami pracują nad bezpiecznym przeprowadzeniem turnieju, a reprezentanci Polski pełni wigoru ćwiczą, już nie tylko we własnych domach, ale i na zgrupowaniach, na których spotkali się po przeprowadzeniu testów. Biało-czerwoni przez cały okres zwiększonych obostrzeń dostawali wytyczne od sztabu szkoleniowego i widywali się na treningach i odprawach prowadzonych przez Internet w ramach akcji #JednąNogąWDomu. Teraz jako pierwsza kadra w Europie wrócili do treningów na boisku i pół żartem, pół serio mówią o tym, że dzięki dodatkowym dwunastu miesiącom na EURO będą jeszcze silniejszą drużyną.

“Liczę, że chłopaki jak zawsze dobrze wykorzystają treningowo ten rok i że ampfutbolowe mistrzostwa w Krakowie będą świętem tej dyscypliny i całej piłki nożnej. We wrześniu przyszłego roku chciałbym abyśmy wszyscy mocno im kibicowali, najlepiej gdyby udało nam się być z drużyną i dopingować chłopaków na żywo ze stadionu” – podkreślił Lewandowski.

Najnowsze

Stomil nawiązuje umowę z Gminą Gietrzwałd

W siedzibie Urzędu Gminy w Gietrzwałdzie doszło do zawarcia współpracy na linii Stomil Olsztyn – Gmina Gietrzwałd – ...

Całość ›

Maciej Chrzanowski nowym Prezesem Elany Toruń

Maciej Chrzanowski, 43 letni działacz piłkarski od 1 sierpnia będzie pełnił funkcję Prezesa TKP Elana SA Chrzanowski posiada ...

Całość ›

Zmiany w zarządzie Wisły Płock

Podczas czwartkowego posiedzenia rady nadzorczej powołania na nową kadencję nie otrzymał Jacek Kruszewski Oznacza to, że ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›
Wywiad

Jacek Łosak – MMABiznes.pl, Akapit Media

Z każdym rokiem MMA w Polsce zyskuje na popularności wśród mediów, kibiców, profesjonalizuje się Jak wielką zmianę na przestrzeni kilku lat przeszło MMA, na te i inne pytanie odpowiadał Jacek Łosak, Redaktor Naczelny MMABiznespl oraz właściciel agencji Akapit Media   Paweł ...

Całość ›

Stomil nawiązuje umowę z Gminą Gietrzwałd.
#sponsoringsport #stomilolsztyn #pilkanozna https://sponsoringsport.pl/stomil-nawiazuje-umowe-z-gmina-gietrzwald/

Maciej Chrzanowski nowym Prezesem Elany Toruń.
#sponsoringsport #elanatorun #pilkanozna https://sponsoringsport.pl/maciej-chrzanowski-nowym-prezesem-elany-torun/

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.

 

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.