Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Gala rozdania Nagród Bukmacherskich 2019

Wielu znakomitych gości zgromadziło się w środę 26 lutego w Hotelu Intercontinental w Warszawie, gdzie miała miejsce uroczysta Gala rozdania Nagród Bukmacherskich 2019.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest największy polski serwis zajmujący się tematyką zakładów wzajemnych online – Legalni Bukmacherzy.

Uroczystość/Imprezę poprowadził Jerzy Mielewski – dziennikarz Polsatu, zwycięzca telekamery w latach 2019 i 2020 w kategorii najlepszy komentator, a swoim wokalem galę uświetniła Paulina Czapla – polska artystka, która w tym roku brała udział w eliminacjach do Eurowizji. Statuetki zostały wykonane z czarnego dębu, a za ich przygotowanie odpowiadał artysta rzeźbiarz.

W tym roku legalnie funkcjonujący bukmacherzy w Polsce rywalizowali o statuetki w jedenastu kategoriach. W związku z dynamicznymi zmianami na rynku, organizatorzy postanowili poszerzyć listę kategorii i w porównaniu do ubiegłorocznej edycji pojawiło się pięć nowych obszarów, w których rywalizowano o statuetkę:

  • Debiut roku,
  • Innowacja roku,
  • Najlepszy Customer Service,
  • Kampania społeczna roku
  • Nagroda użytkowników serwisu Legalni Bukmacherzy.

Najwięcej nominacji zebrały zakłady bukmacherskie STS, które uwzględniono w aż 8 kategoriach, tuż za plecami STS-ów znalazła się FORTUNA z 7 nominacjami, ubiegłoroczny triumfator w kategorii najlepsze kursy – forBET uzyskał 6 nominacji, natomiast debiutujący w 2019 roku eWinner miał szanse na zdobycie 3 statuetek, w dalszej kolejności po dwie nominacje zebrał BetClic, Milenium oraz LV BET, a po jednej BETFAN, NOBLEbet, Totalbet oraz Traf.

Gala rozpoczęła się od przyznania nagrody w kategorii Bukmacherski Debiut Roku 2019. W tym przypadku nominowane zostały wszystkie firmy, których oferta online została udostępniona użytkownikom w 2019 roku. Rozstrzygnięcie nie było niespodzianką, ponieważ kapituła postanowiła wyróżnić zakłady bukmacherskie BetClic. Wiele osób wyczekiwało wejścia tej firmy na polski rynek i z pewnością nie można być zawiedzionym, ponieważ oprócz produktu na wysokim poziomie, bukmacher aktywnie włączył się w wspieranie polskiego sportu zostając sponsorem Reprezentacji Polski w siatkówce oraz drużyn Lechii Gdańsk i Piasta Gliwice.

Kolejna statuetka powędrowała do firmy, która w trakcie ostatnich 12 miesięcy wyróżnił się na polu marketingowym. Nominację otrzymały zakłady bukmacherskie, które zajmują pierwsze trzy miejsca pod względem udziałów w rynku, a więc STS, FORTUNA oraz forBET. Zwycięzcą została firma prowadzona przez Mateusza Juroszka. Dla STS-ów rok 2019 był bardzo udany, a niewątpliwie pomogły w tym działania marketingowe: pozytywnie przyjęte odświeżenie wyglądu głównego serwisu i logo oraz nawiązanie współpracy z legendarnym bramkarzem Peterem Schmeichelem i skoczkiem narciarskim Martinem Schmittem.

Innowacja roku to nowa kategoria, której założeniem jest nagrodzenie firmy podążającej za trendami i wprowadzającej nowe rozwiązania dla użytkowników. Nominowani zostali eWinner za produkt CustomBet, forBET za Golden Race oraz STS za BetGames. Nie było większego zaskoczenia gdy prowadzący Galę Jerzy Mielewski ogłosił, że w tej kategorii statuetką uhonorowany został STS.

Najlepsze kursy to kategoria, w której statuetka przyznawana jest na podstawie analiz przeprowadzanych przez zespół legalnibukmacherzy.pl. Pod uwagę zostały wzięte najważniejsze rozgrywki piłkarskie, mecze NBA, turnieje tenisowe oraz e-sport. W ubiegłym roku nagroda powędrowała do forBET i właśnie tym zakładom bukmacherskim udało się obronić tytuł w kategorii najlepsze kursy.

Nagroda za Najlepszy Customer Service była kolejnym nowym elementem uroczystości. To również pierwsza nominacja w historii nagród dla zakładów bukmacherskich Milenium, pozostałymi firmami, które rywalizowały o miano bukmachera z najlepszą obsługą klienta były LV BET oraz STS. Ostatecznie nagroda powędrowała do przedstawicieli LV BET, których doceniliśmy za całoroczną rzetelną pracę nad jakością czatu na żywo, kontaktu e-mail oraz umieszczonego w serwisie FAQ.

Organizatorzy chcieli w tym roku podkreślić rolę jaką w strategiach firmy odrywa społeczna odpowiedzialność biznesu, więc wśród nowych kategorii pojawiła się Najlepsza Kampania Społeczna. Nominowani zostali: forBET za wspieranie zespołu AMP Futbolu, STS za działania fundacji „Sport Twoja Szansą” oraz FORTUNA za akcję „Fortuna gdy pełna trybuna”. Statuetka powędrowała do prowadzonej przez Konrada Komarczuka.

Aplikacja mobilna jest w pewnością kategorią, która z roku na rok odgrywać będzie dużą rolę. Już dziś większość ruchu online pochodzi ze smartfonów, a ten trend stale rośnie. W gronie nominowanych ponownie znalazły się trzy największe firmy na polskim rynku: STS, FORTUNA i forBET. Nagroda ostatecznie powędrowała do forBETu, który zdaniem kapituły cechował się najlepszym działaniem aplikacji mobilnej zarówno na systemy operacyjne Android jak i iOS.

BetClic, FORTUNA i STS znalazły się w ścisłym gronie nominowanym w następnej kategorii. W tym przypadku drugi raz z rzędu statuetkę za najlepsze zakłady live odebrał przedstawiciel STS-ów. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ten bukmacher wybija się przede wszystkim pod względem streamów meczowych oraz stabilności zakładów na żywo.

Silnie obsadzona była kolejna kategoria, czyli Najlepszy Affiliate Manager. Wśród nominowanych znaleźli się przedstawiciele pięciu bukmacherów. Radosław Barański z STS, Adam Kazberuk z LV BET, Igor Kośliński z FORTUNY, Adrian Mielczarek z Milenium oraz Wiktor Wojtkowski z eWinner. Po raz pierwszy w historii zdecydowano się przyznać dwie pierwsze nagrody. Za swoją pracę uhonorowani zostali Radosław Barański oraz Igor Kośliński.

Nagroda w przedostatniej kategorii przyznawana była przez użytkowników serwisu legalnibukmacherzy. W specjalnie stworzonej ankiecie na stronie serwisu, klienci zakładów bukmacherskich wzięli udział w głosowaniu, w którym oddawali głos na najlepszego – ich zdaniem – bukmachera na rynku. Zdecydowaną przewagę nad konkurencją osiągnęły zakłady bukmacherskie FORTUNA, które otrzymały aż 65% głosów użytkowników i tym samym otrzymały Nagrodę Użytkowników 2019.

Na sam koniec gali została wręczona najważniejsza nagroda, czyli statuetka dla najlepszego bukmachera roku 2019. Kapituła uznała, że zwycięzcą w tej kategorii zostanie ubiegłoroczny triumfator, czyli zakłady bukmacherskie FORTUNA, w imieniu której nagrodę odebrał prezes Konrad Komarczuk.

Tym samym druga edycja dobiegła końca. Największym wygranymi były zakłady bukmacherskie FORTUNA, które otrzymały cztery statuetek, w tym dwóch niezwykle prestiżowych kategoriach – bukmacher roku i najlepszy bukmacher zdaniem użytkowników oraz zakłady bukmacherskie STS, które także triumfowały czterokrotnie. Dwie nagrody powędrowały do forBET, natomiast po jednej statuetce otrzymały BetClic i LVBET.

Najnowsze

TECE nowym Sponsorem WTS Sparty Wrocław

Firma TECE, międzynarodowy producent i dystrybutor innowacyjnych rozwiązań w zakresie systemów sanitarnych, grzewczych oraz ...

Całość ›

Jagiellonia na podium medialności w marcu

W marcu 2024 roku Legia Warszawa ponownie była najbardziej medialnym klubem PKO BP Ekstraklasy, choć jej przewaga nad pozostałymi ...

Całość ›

Firma Hummel na dłużej z Polonią

Firma Hummel przedłużyła umowę z Polonią Warszawa Oficjalny Sponsor Techniczny Klubu dostarcza produkty i odzież sportową dla ...

Całość ›
Wywiad

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy – założyciele Sportigio

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy to młodzi przedsiębiorcy, od zawsze zakochani w sporcie Ich droga wiodła od lodowiska hokejowego do stworzenia systemu IT dla hokejowej centrali Jakie mają plany na przyszłość, co wyróżnia ich produkt, na rynku, jakie mają cele biznesowe Na te wszystkie ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›