Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Euro-Eko Mielec i Fundacja LOTTO partnerami Akademii PGE FKS Stal

Jest pierwsza firma ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w sposób zdecydowany rozpoczęła współpracę ze Stalą Mielec, z klubową Akademią. To spółka Euro-Eko. Akademię PGE FKS Stal Mielec wspiera również Fundacja Lotto.

W piątek 30 sierpnia przy Solskiego 1 odbył się briefing prasowy oficjalnie informujący o nowych partnerach Akademii. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli: europoseł Tomasz Poręba – przedstawiciel sponsorów, Jarosław Dobrowolski – prezes Euro-Eko Mielec oraz Bogusław Wyparło i Paweł Szyler z Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec.

Tomasz Poręba podkreślił, że Euro-Eko to pierwsza firma z mieleckiej strefy ekonomicznej, która zaangażowała się konkretnie w mielecką Stal, w szkolenie dzieci i młodzieży. Dziękował za to prezesowi Dobrowolskiemu. – „Po krótkiej i treściwej rozmowie zgodził się wesprzeć projekt Akademii PGE FKS Stali Mielec i jako jedyna firma ze Strefy stać się sponsorem Akademii. Mam nadzieję, że inne podmioty z mieleckiej Strefy dołączą do wspierania Klubu, by budować przyszłość Stali Mielec, rozwijać Stal Mielec, budować poważny i mocny Klub piłkarski” – komentował Poręba.

Firma Euro-Eko rozpoczęła swoją działalność w 2003 roku, uruchamiając pierwszą Wytwórnię Paliw Alternatywnych w Mielcu. W kolejnych latach otwarto instalacje w Kozodrzy (woj. podkarpackie) i Chełmie (woj. lubelskie). Podstawową działalnością firmy jest świadczenie usług związanych z zagospodarowaniem odpadów i ochroną środowiska.

„To dla nas duże przedsięwzięcie. Jako firma z Mielca, również chcemy się przysłużyć dla Mielca i rozwoju miasta Mielca” – powiedział Jarosław Dobrowolski, prezes Euro-Eko.

Nowym partnerem Akademii Stali Mielec została również Fundacja LOTTO założona przez Totalizator Sportowy w 2009 roku. – „Celem głównym Fundacji Lotto jest wspieranie projektów, które dotyczą dzieci i młodzieży, ich wychowania, zdrowego trybu życia oraz również młodzieży z domów ubogich, młodzieży wykluczonej ale także uzdolnionej. Wsparcie dedykowane jest tej młodzieży, która bez tego typu zaangażowania niemiałaby możliwości rozwijać swoich talentów” – wyjaśnia Tomasz Poręba. Współpraca Akademii PGE FKS Stal Mielec z Fundacją LOTTO pozwoli na wsparcie młodych mielczan uzdolnionych piłkarsko.

– „W ramach swoich działań staramy się aktywizować społeczeństwo w różnych dziadzinach życia, ze szczególnym uwzględnieniem sportu i kultury. Prowadzimy własne programy takie jak „Kumulacja Aktywności czy „odLOTTOwa jazda” a także realizujemy wspólne projekty z innymi organizacjami non-profit. W ramach programu Partnerstwa Społeczne wspieramy ważne inicjatywy społeczne innych podmiotów” – informuje na swojej stronie internetowej Fundacja LOTTO.

– „Akademia Stali Mielec przyspieszyła w rozwoju, to projekt istotny dla rozwoju Klubu. Tutaj z każdym tygodniem pojawiają się nowi młodzi chłopcy. To wszystko ma służyć temu byśmy widzieli w pierwszej drużynie naszych wychowanków, chłopców z Mielca i powiatu mieleckiego” – podkreśla Tomasz Poręba.

– „Jesteśmy w trakcie certyfikacji szkółki piłkarskiej w Polskim Związku Piłki Nożnej, staramy się o najwyższy certyfikat, o złotą gwiazdkę. Myślę, że wsparcie firmy Euro-Eko będzie w tym działaniu stanowiło niebagatelną pomoc. To pierwsza firma ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która włączyła się w projekt Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec. Myślę, że nie jest to jedyna firma” – zaznacza Bogusław Wyparło, dyrektor Akademii. – „Firmy znajdujące się w naszym mieście powoli dostrzegają, że sport dzieci i młodzieży jest bardzo ważny” – dodaje.

Paweł Szyler, koordynator Akademii, podkreśla zauważalny rozwój tego projektu. – „Minął rok gdy rozpoczęliśmy naszą działalność bezpośrednio pod szyldem stowarzyszenia FKS Stal Mielec. Rok temu byliśmy w powijakach, były tylko cztery zespoły zgłoszone do rozrywek. Dzisiaj mamy już ponad 200 zawodników Akademii. W tym oknie transferowym zgłosiłem ponad 60 nowych zawodników. Rozrasta się nam struktura, zatrudniamy nowych trenerów. Każde wsparcie finansowe jest wydawane przede wszystkim na szkolenie dzieci i młodzieży, sprzęt „– przekazuje.

Akademia szykuje także swoją nową siedzibę, na tarasie Stadionu Miejskiego w Mielcu. Pomieszczenia czekają na urządzenie, a dyrektor Wyparło wskazuje, że liczy tutaj na wsparcie kolejnej z firm działających w SSE Mielec.

 

Najnowsze

Maciej Handwerker Prezesem Odry Wodzisław

W Odrze Wodzisław doszło do nagłej zmiany Prezesa, z tej funkcji zrezygnował Marcin Piwoński, który objął funkcję Wiceprezydenta ...

Całość ›

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła współpracę z firmą WERON

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła współpracę z firmą WERON, oficjalnym dystrybutorem produktów marki NAMEDSPORT w ...

Całość ›

Świątek na okładce gry

Iga Świątek co chwilę trafia na pierwsze strony sportowych i lifestyleowych pism, a teraz zaliczy swój okładkowy debiut w świecie ...

Całość ›
Wywiad

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy – założyciele Sportigio

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy to młodzi przedsiębiorcy, od zawsze zakochani w sporcie Ich droga wiodła od lodowiska hokejowego do stworzenia systemu IT dla hokejowej centrali Jakie mają plany na przyszłość, co wyróżnia ich produkt, na rynku, jakie mają cele biznesowe Na te wszystkie ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›