Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Euro-Eko Mielec i Fundacja LOTTO partnerami Akademii PGE FKS Stal

Jest pierwsza firma ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w sposób zdecydowany rozpoczęła współpracę ze Stalą Mielec, z klubową Akademią. To spółka Euro-Eko. Akademię PGE FKS Stal Mielec wspiera również Fundacja Lotto.

W piątek 30 sierpnia przy Solskiego 1 odbył się briefing prasowy oficjalnie informujący o nowych partnerach Akademii. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli: europoseł Tomasz Poręba – przedstawiciel sponsorów, Jarosław Dobrowolski – prezes Euro-Eko Mielec oraz Bogusław Wyparło i Paweł Szyler z Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec.

Tomasz Poręba podkreślił, że Euro-Eko to pierwsza firma z mieleckiej strefy ekonomicznej, która zaangażowała się konkretnie w mielecką Stal, w szkolenie dzieci i młodzieży. Dziękował za to prezesowi Dobrowolskiemu. – “Po krótkiej i treściwej rozmowie zgodził się wesprzeć projekt Akademii PGE FKS Stali Mielec i jako jedyna firma ze Strefy stać się sponsorem Akademii. Mam nadzieję, że inne podmioty z mieleckiej Strefy dołączą do wspierania Klubu, by budować przyszłość Stali Mielec, rozwijać Stal Mielec, budować poważny i mocny Klub piłkarski” – komentował Poręba.

Firma Euro-Eko rozpoczęła swoją działalność w 2003 roku, uruchamiając pierwszą Wytwórnię Paliw Alternatywnych w Mielcu. W kolejnych latach otwarto instalacje w Kozodrzy (woj. podkarpackie) i Chełmie (woj. lubelskie). Podstawową działalnością firmy jest świadczenie usług związanych z zagospodarowaniem odpadów i ochroną środowiska.

“To dla nas duże przedsięwzięcie. Jako firma z Mielca, również chcemy się przysłużyć dla Mielca i rozwoju miasta Mielca” – powiedział Jarosław Dobrowolski, prezes Euro-Eko.

Nowym partnerem Akademii Stali Mielec została również Fundacja LOTTO założona przez Totalizator Sportowy w 2009 roku. – “Celem głównym Fundacji Lotto jest wspieranie projektów, które dotyczą dzieci i młodzieży, ich wychowania, zdrowego trybu życia oraz również młodzieży z domów ubogich, młodzieży wykluczonej ale także uzdolnionej. Wsparcie dedykowane jest tej młodzieży, która bez tego typu zaangażowania niemiałaby możliwości rozwijać swoich talentów” – wyjaśnia Tomasz Poręba. Współpraca Akademii PGE FKS Stal Mielec z Fundacją LOTTO pozwoli na wsparcie młodych mielczan uzdolnionych piłkarsko.

– “W ramach swoich działań staramy się aktywizować społeczeństwo w różnych dziadzinach życia, ze szczególnym uwzględnieniem sportu i kultury. Prowadzimy własne programy takie jak „Kumulacja Aktywności czy „odLOTTOwa jazda” a także realizujemy wspólne projekty z innymi organizacjami non-profit. W ramach programu Partnerstwa Społeczne wspieramy ważne inicjatywy społeczne innych podmiotów” – informuje na swojej stronie internetowej Fundacja LOTTO.

– “Akademia Stali Mielec przyspieszyła w rozwoju, to projekt istotny dla rozwoju Klubu. Tutaj z każdym tygodniem pojawiają się nowi młodzi chłopcy. To wszystko ma służyć temu byśmy widzieli w pierwszej drużynie naszych wychowanków, chłopców z Mielca i powiatu mieleckiego” – podkreśla Tomasz Poręba.

– “Jesteśmy w trakcie certyfikacji szkółki piłkarskiej w Polskim Związku Piłki Nożnej, staramy się o najwyższy certyfikat, o złotą gwiazdkę. Myślę, że wsparcie firmy Euro-Eko będzie w tym działaniu stanowiło niebagatelną pomoc. To pierwsza firma ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która włączyła się w projekt Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec. Myślę, że nie jest to jedyna firma” – zaznacza Bogusław Wyparło, dyrektor Akademii. – “Firmy znajdujące się w naszym mieście powoli dostrzegają, że sport dzieci i młodzieży jest bardzo ważny” – dodaje.

Paweł Szyler, koordynator Akademii, podkreśla zauważalny rozwój tego projektu. – “Minął rok gdy rozpoczęliśmy naszą działalność bezpośrednio pod szyldem stowarzyszenia FKS Stal Mielec. Rok temu byliśmy w powijakach, były tylko cztery zespoły zgłoszone do rozrywek. Dzisiaj mamy już ponad 200 zawodników Akademii. W tym oknie transferowym zgłosiłem ponad 60 nowych zawodników. Rozrasta się nam struktura, zatrudniamy nowych trenerów. Każde wsparcie finansowe jest wydawane przede wszystkim na szkolenie dzieci i młodzieży, sprzęt “– przekazuje.

Akademia szykuje także swoją nową siedzibę, na tarasie Stadionu Miejskiego w Mielcu. Pomieszczenia czekają na urządzenie, a dyrektor Wyparło wskazuje, że liczy tutaj na wsparcie kolejnej z firm działających w SSE Mielec.

 

Najnowsze

Bartosz Ostałowski w kampanii Battery Point

Do kampanii Battery Point, organizowanej wspólnie przez Inter Cars i Clarios, producenta akumulatorów Varta, dołączył nowy ambasador, ...

Całość ›

Energa zwiększa wsparcie dla ampfutbolistów

Energa z Grupy ORLEN przedłużyła o trzy lata umowę o współpracy z Reprezentacją Polski dla piłkarzy grających w Amp Futbol Polska ...

Całość ›

Gala Heraklesy 2020 z transmisją w Polsacie Sport Extra

Już 13 lutego rozdane zostaną Heraklesy, najważniejsze nagrody branży mieszanych sztuk walki w Polsce Transmisję z tego wydarzenia ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›
Wywiad

Jacek Łosak – MMABiznes.pl, Akapit Media

Z każdym rokiem MMA w Polsce zyskuje na popularności wśród mediów, kibiców, profesjonalizuje się Jak wielką zmianę na przestrzeni kilku lat przeszło MMA, na te i inne pytanie odpowiadał Jacek Łosak, Redaktor Naczelny MMABiznespl oraz właściciel agencji Akapit Media   Paweł ...

Całość ›

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.

 

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.