Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

ENEA wspiera bieg na 1 MILE

Już 17 września na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu wystartuje 1MILA. To jedyne takie wydarzenie w sportowym kalendarzu. Sponsorem mityngu jest Enea.

1 mila, to 1760 jardów, a w naszym systemie metrycznym – 1609 m. Gdy rywalizacja odbywa się na stadionie lekkoatletycznym, oznacza to, że zawodnicy mają do pokonania dokładnie cztery okrążenia po bieżni oraz dziewięć dodatkowych metrów. W przeszłości biegi na tym dystansie w lekkoatletycznym świecie miały status porównywalny z maratonem. Później zostały jednak nieco zapomniane. W ostatnich latach w naszym kraju popularność biegom na 1 milę przywraca Fundacja Zdrowy Ruch. Pierwsza edycja 1MILI wystartowała w 2018 r. w Warszawie. Od dwóch lat impreza ma także poznańską odsłonę.

„Jesteśmy dumni z tego, jak rozwijamy nasz mityng. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Enei, Miasta Poznań i innych naszym Partnerów, każda edycja poznańskiej 1MILI jest większa i obfitująca w coraz to nowe atrakcje. W tym roku powiększyliśmy imprezę o nową konkurencję Sztafet Rodzinnych i jeszcze więcej bezpłatnych atrakcji sportowych w strefie expo. Naszym celem jest połączenie profesjonalnej rywalizacji i oprawy z radością i luzem amatorskiego biegania” – powiedziała Ada Smokowska, dyrektorka 1MILI.

Uczestnicy 1MILI mogą wziąć udział w aż pięciu konkurencjach. Poza głównym biegiem na 1 milę, który rozgrywany jest w randze Amatorskich Mistrzostw Polski, można rywalizować także w Lekkiej Piątce (bieg na 5 km), drużynowo w sztafecie 4×400 metrów i Sztafetach Rodzinnych, a najmłodsi w Biegach Dzieci (100m, 400m, 800m). 1 MILA to wyjątkowe wydarzenie. Tutaj amatorzy mogą poczuć się jak prawdziwi zawodowcy. W przeciwieństwie do wielu innych imprez biegowych rywalizacja odbywa się nie po ulicach czy leśnych trasach, ale na profesjonalnym stadionie lekkoatletycznym. Organizacja zawodów przypomina tą znaną z najważniejszych mityngów. Każdy biegacz otrzymuje numer ze swoim nazwiskiem, jest oficjalnie wyczytywany przed startem i witany przez kibiców. To impreza dla wszystkich bez względu na doświadczenie i poziom wytrenowania. Dotychczas najmłodszy uczestnik miał 3 lata, a najstarszy 78.

„Enea, jako firma odpowiedzialna społecznie, z radością angażuje się w projekty promujące zdrowy styl życia. 1MILA dla wielu osób może być doskonałym początkiem przygody ze sportem i zorganizowanymi zawodami. Celem Enei jest m.in. promowanie aktywności fizycznej. Bardzo nas cieszy rosnące zaangażowanie naszych pracowników w bieganie i to, że tak chętnie zapisują się na 1MILE” – podkreślił Artur Murawski, dyrektor Departamentu Sponsoringu i Promocji Marki w Enei.

W 1MILI poza biegaczami amatorami startują także gwiazdy świata sportu, muzyki czy mediów. Na stadionie POSiR Golęcin po raz pierwszy z dystansem 1609 m zmierzy się trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk. Wystartuje w specjalnej serii „Moja pierwsza 1 Mila”. To bieg dla tych, którzy po raz pierwszy zdecydowali się podjąć wyzwanie na 1609 m. Weźmie w nim udział także m.in. legenda Lecha Poznań, a dziś ceniony ekspert piłkarski Łukasz Trałka.

„Specjalnie dla wszystkich debiutantów przygotowujemy oddzielną serię, by mogli nawzajem się wspierać i nie czuć presji wyniku. Bo czas na mecie to naprawdę drugorzędna sprawa. Bieganie na stadionie niesie za sobą niezwykłe emocje” – powiedział Tomasz Smokowski, dziennikarz sportowy i współorganizator 1MILI.

Zapisy do udziału w poznańskiej edycji 1MILI trwają do 10 września lub do wyczerpania miejsc. Opłaty startowe wynoszą: 49 zł za pakiet na 1 Milę, 65 zł – Lekka Piątka, 116 zł/4 os. za pakiet na Sztafety i Sztafety Rodzinne (1 pakiet równa się startowi 4 osób) oraz 29 zł na Biegi Dzieci.

W tym roku każdy z uczestników może też kupić pakiet w wariancie charytatywnym. Samodzielnie wybieramy wielkość cegiełki, jaka zostanie przekazana na wsparcie programu „Wybiegaj w przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch. To program stypendialny, który wspiera finansowo utalentowanych młodych lekkoatletów. Podczas 1MILI w Warszawie (zebrano wówczas ponad 7 tys. zł) jedna ze stypendystek – Zuzanna Wiernicka wynikiem 4:50,18 ustanowiła nowy kobiecy rekord imprezy i uzyskała najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki w kategorii do lat 18.

– 'Mamy w Polsce talenty naprawdę na skalę światową! I to są nasi Stypendyści. Zuza, na zakończonych właśnie Mistrzostwach Europy U20 w Jerozolimie zdobyła srebrny medal na 3000m, bijąc przy tym kolejny rekord Polski U18!” – powiedziała Magda Sołtys, organizatorka 1MILI i Programu „Wybiegaj w Przyszłość”. – „Naszym celem jest wspierać te młode talenty, dbać o ich świadomy rozwój i budować polską lekkoatletykę” – dodaje Sołtys.

Poza wsparciem finansowanym, Fundacja organizuje też otwarte, bezpłatne warsztaty psychologiczne dla całej społeczności młodych zawodników. W zeszłym sezonie startujący na 1MILI przekazali łącznie aż 21 000 zł na Program Stypendialny. Organizatorzy liczą na pobicie i tego rekordu!

1MILA to nie tylko biegi, ale także wiele wydarzeń, które przez cały dzień towarzyszą sportowej rywalizacji. Na stadionie POSiR Golęcin staną m.in. wspierana przez Eneę Strefa Rodzinnej Aktywności, strefa zabaw dla dzieci, a także miejsce relaksu z foodtrackami i leżakami. W mobilnym showroomie marki Garmin będzie można zapoznać się z najnowszymi modelami biegowych zegarków. Uczestnicy będą też mogli wziąć udział w spotkaniu z gwiazdami sportu, m.in. ambasadorem Marcinem Lewandowskim.

– „Jestem z 1MILĄ od samego początku. Jestem niezwykle dumny, widząc jak dzięki tej imprezie rozwija się bieganie stadionowe wśród amatorów’ – powiedział Marcin Lewandowski. – „Radochę mają tu wszyscy, niezależnie od wieku czy biegowego doświadczenia. Dzisiaj, kiedy zakończyłem swoją zawodową karierę sportową i wreszcie mogę spędzić więcej czasu z moimi córkami, widzę jeszcze wyraźniej, jak ważne jest zarażanie dzieciaków własną pasją. Dlatego zachęcam Was gorąco do wzięcia udziału w mityngu 1MILI. Wcale nie trzeba szybko biegać, by dobrze się tu bawić!” – podkreślił Lewandowski.

1MILĘ organizuje Fundacja Zdrowy Ruch. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Inicjatywę wspierają: Enea, Garmin Polska oraz Oshee. Partnerem imprezy jest Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Patronat medialny objęła Wirtualna Polska, Bieganie.pl i TVP Sport.

Najnowsze

DB Protection współpracuje z Pogonią

Marka DB Protection dołącza do grona Partnerów Srebrnych idei Biznesowej Dumy Pomorza, czyli biznesowego projektu Pogoni Szczecin DB ...

Całość ›

Enea partnerem projektu „Poznaj Mistrzów – Zostań Mistrzem”

Enea, jako sponsor główny, wspólnie z Miejskim Klubem Lekkoatletycznym Szczecin będzie realizować projekt „Poznaj Mistrzów – ...

Całość ›

Współpraca Akademii Sportu z Michelin Polska przedłużona

Olsztyńska fabryka Michelin Polska skorzystała z opcji przedłużenia złotego pakietu sponsorskiego, zwiększając tym samym wsparcie ...

Całość ›
Wywiad

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy – założyciele Sportigio

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy to młodzi przedsiębiorcy, od zawsze zakochani w sporcie Ich droga wiodła od lodowiska hokejowego do stworzenia systemu IT dla hokejowej centrali Jakie mają plany na przyszłość, co wyróżnia ich produkt, na rynku, jakie mają cele biznesowe Na te wszystkie ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›