Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Enea Sponsorem Tytularnym Energetyka Poznań

Młodzieżowy klub Energetyk Poznań zyskał Sponsora Tytularnego, firmę Enea.

Po latach dobrych doświadczeń Enea rozwija współpracę z KS Energetyk Poznań. Od nowego sezonu zawodniczki i zawodnicy wszystkich sekcji „Energetyka” będą rywalizować na arenach sportowych z nowym, energetycznym herbem klubu jako Enea Energetyk Poznań. Pierwszym owocem rozszerzonej współpracy Enei z klubem jest powrót I ligi siatkówki kobiet do Poznania.

Enea Energetyk Poznań to ponad 400 zawodniczek i zawodników trenujących w czterech sekcjach sportowych: gimnastyki artystycznej, kajakowej, lekkiej atletyki i siatkówki. Teraz, dzięki rozszerzeniu współpracy z Eneą, klub może się rozwijać i walczyć o coraz wyższe cele sportowe.

– „W Poznaniu jest głód siatkówki na dobrym poziomie. Dzięki wsparciu Enei po ośmiu latach do Poznania wraca I liga piłki siatkowej kobiet. Od nowego sezonu Enea Energetyk Poznań będzie walczyła o każdy punkt na siatkarskich parkietach. Liczymy na wsparcie kibiców siatkarskich, których w Poznaniu nie brakuje. Wiem, że zawodniczki w nadchodzącym sezonie dadzą z siebie wszystko” – powiedział Robert Rakowski, prezes klubu Enea Energetyk Poznań.

– „Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, dlatego na obszarze naszej działalności wspieramy inicjatywy kulturalne i sportowe. Zdecydowaliśmy się wykonać razem z klubem kolejny krok i rozszerzyć współpracę. Chcemy, aby seniorska drużyna Enea Energetyk Poznań była wizytówką tego, co wspólnie robimy z Energetykiem w zakresie sportu dzieci i młodzieży, a także magnesem przyciągającym kolejne zawodniczki i zawodników. Mam nadzieję, że przy naszej pomocy klub zbuduje silne podstawy do dalszego działania we wszystkich sekcjach sportowych i będzie osiągał sukcesy sportowe” – powiedział Mirosław Kowalik, prezes Enei.

Enea od lat wspiera KS Energetyk angażując się w projekty związane ze szkoleniem dzieci i młodzieży. Klub i energetyczna firma wspólnie prowadzą projekt Enea Akademia Sportu. W sezonie 2016/2017 siatkarki i siatkarze Energetyka, którzy swoją przygodę zaczynali w Enea Akademii Sportu byli najlepsi w województwie wielkopolskim. W finałach Mistrzostw Wielkopolski trzy zespoły Energetyka wywalczyły tytuł Mistrzów Wielkopolski, a jeden – brązowy medal. W rozgrywkach o Mistrzostwo Polski kadeci Energetyka dotarli do półfinału, natomiast kadetki i młodziczki zagrały w finałach. Kadetki zajęły V miejsce, a młodziczki odniosły historyczny sukces zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski.

– „Współpraca naszego klubu z Eneą trwa od lat i przynosi Energetykowi historyczne sukcesy siatkarskie. Z powodzeniem realizujemy programy skierowane do dzieci i młodzieży, takie jak Enea Akademia Sportu. Dzięki temu dbamy o kondycję fizyczną dzieci, zachęcamy ich do uprawiania sportu i wyławiamy talenty. W ten sposób Enea włącza się w tworzenie piramidy szkolenia. Daje to nam zaplecze potrzebne do rozwoju profesjonalnego sportu. Te dobre doświadczenia chcemy teraz przenieść na pozostałe sekcje klubu” – dodał Robert Rakowski.

Enea poza siatkówką wesprze również pozostałe sekcje Klubu Sportowego, czyli kajakarstwo, gimnastykę artystyczną i lekkoatletykę. Współpraca ma się odbywać w oparciu o rozwiązania i doświadczenia zdobyte przez klub i Eneę podczas działania Enea Akademii Sportu. Celem firmy i klubu jest w tym przypadku również budowa piramidy szkoleniowej, która w przyszłych latach zaowocuje sukcesami sportowymi.

Wkrótce zawodniczki i zawodnicy Enea Energetyk Poznań będą występować z nowym herbem klubu, który został zaprezentowany na konferencji prasowej. Znak nawiązuje do znanej i kojarzonej z „Energetykiem” charakterystycznej błyskawicy.

Enea i Energetyk zapowiedziały również kontynuację realizowanego w ramach Enea Akademii Sportu programu Enea Ligi Mini Piłki Siatkowej. Projekt ma pomóc w rozwoju profesjonalnej siatkówki na terenie Poznania. Ambasadorką Enea Liga Mini Piłki Siatkowej jest znana siatkarka Katarzyna Skowrońska-Dolata. Pierwsza edycja Ligi realizowana w roku szkolnym 2016/2017 okazała się dużym sukcesem – w rozgrywkach wzięło udział ok. 1 000 dzieci i młodzieży z 30 szkół z Poznania i okolic. W rozgrywkach, które odbywały się na parkiecie poznańskiej hali Arena rywalizowało blisko 250 zespołów. Ligowa rywalizacja składała się z dziewięciu imprez przeznaczonych dla dzieci z klas IV-VI podstawówki. Czwartoklasiści grali w siatkarskich dwójkach, piątoklasiści – trójkach, a szóstoklasiści – czwórkach. Sto najlepszych siatkarek i siatkarzy w nagrodę wyjechało na 3-dniowe siatkarskie campy do Kołobrzegu.

Źródło: Enea

Najnowsze

PSG Sponsorem Tytularnym Stali Nysa

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) została sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej z Nysy Od dziś drużyna występująca w najwyższej ...

Całość ›

Polska Liga Esportowa podsumowuje rok 2021

Polska Liga Esportowa podsumowała rok 2021 wydając specjalny raport Jak pisze organizacja to był przełomowy rok 930 godzin ...

Całość ›

Łukasz Czopik Wiceprezesem GKS Katowice

GKS GieKSa Katowice SA decyzją Rady Nadzorczej Spółki podjęła uchwałę o powołaniu Pana Łukasza Czopika na Wiceprezesa ...

Całość ›
Wywiad

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy – założyciele Sportigio

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy to młodzi przedsiębiorcy, od zawsze zakochani w sporcie Ich droga wiodła od lodowiska hokejowego do stworzenia systemu IT dla hokejowej centrali Jakie mają plany na przyszłość, co wyróżnia ich produkt, na rynku, jakie mają cele biznesowe Na te wszystkie ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.

 

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.