Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Enea Sponsorem Generalnym Polskiego Związku Wioślarskiego

Spółka energetyczna Enea oraz Polski Związek Towarzystw Wioślarskich podpisały umowę przedłużającą współpracę o kolejne dwa lata.

Współpraca obejmuje cały cykl przygotowawczy i występy na najważniejszej imprezie sportowej – Letnich Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Wsparcie Enei zapewni potrzebną stabilizację i pozwoli skupić się zawodniczkom i zawodnikom na budowaniu formy i zdobywaniu szans medalowych, czyli olimpijskich kwalifikacji w sezonie 2019.

Współpraca Enei z PZTW rozpoczęła się w maju 2017 r. i była wynikiem inicjatywy wspieranej m.in. przez Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańkę.

– „Wioślarstwo jest w Polsce sportem o wielkich tradycjach i imponujących sukcesach – wspomnę tylko o 18 medalach olimpijskich. Ministerstwo Sportu i Turystyki to docenia i zapewnia dyscyplinie najlepsze wsparcie, na które w pełni zasługuje. Cieszy mnie też bardzo, że aż 22 przedstawicieli wioślarstwa jest w naszym programie Team 100, wspierającym najlepszych, najbardziej obiecujących polskich sportowców w ich drodze po sukcesy i medale” – powiedział Jan Widera, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Głównym celem współpracy pomiędzy Eneą a PZTW jest ciągły rozwój polskiego wioślarstwa reprezentacyjnego, m.in. poprzez przygotowanie polskich kadr do najważniejszych imprez sezonu. W tym roku będą to przede wszystkim zaplanowane na przełom sierpnia i września Mistrzostwa Świata Seniorów w austriackim Linzu. Impreza ta będzie jednocześnie główną kwalifikacją olimpijską do Tokio.

– „Jesteśmy na półmetku cyklu olimpijskiego. Od jego rozpoczęcia w naszych działaniach wspiera nas Enea. To ważne, że dzięki podpisanej kolejnej umowie, także w drugiej części cyklu będziemy mogli korzystać z pomocy naszego Sponsora Generalnego, bo stoimy przed arcytrudnymi wyzwaniami. Już za niespełna cztery miesiące nasze osady na torze w Linzu podejmą walkę o kwalifikacje olimpijskie – powiedział Ryszard Stadniuk, prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. – Pełny program olimpijski to 14 konkurencji, a jeśli sezon ułoży się tak jak zaplanowaliśmy, to do Austrii wyjedzie 11 polskich załóg. Liczymy, że kwalifikacje uzyska co najmniej 9 z nich. Jeśli tak się stanie, to będziemy reprezentowani w największej w historii liczbie wioślarskich konkurencji, a trzeba podkreślić, że w kilku z nich jesteśmy poważnymi kandydatami do medali” – dodał prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Podpisana umowa sponsorska gwarantuje PZTW wsparcie finansowe na najbliższe dwa lata, czyli spokojne przygotowania do Tokio 2020.

– „Rozpoczynając dwa lata temu współpracę z wioślarskimi reprezentantami Polski założyliśmy, że nasze wsparcie pomoże w zdobywaniu kolejnych trofeów. Plan działa, zawodnicy nie zawodzą, przywożąc z kolejnych imprez dorobek medalowy. Zaczynamy długi finisz przed metą, którą są Igrzyska Olimpijskie w Tokio, dlatego, mając dobre doświadczenia wcześniejszej współpracy, podpisujemy umowę obejmującą dwa sezony. Dodatkowo zwiększamy pulę środków przeznaczoną na nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników. Ten system motywacyjny, wypracowany wspólnie ze związkiem i samymi zawodnikami, jest obliczony przede wszystkim na sukcesy w Tokio. Liczmy, że to zaprocentuje i w przyszłym roku będziemy mogli być dumni z olimpijskich medali przywiezionych przez polskie osady” – powiedział Sławomir Krenczyk, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji Enea S.A.

Z inicjatywy sponsora generalnego – Enei od ubiegłego sezonu działa program premiowania najlepszych zawodników. Każdy wioślarz będzie otrzymywać punkty za zajęcie medalowego miejsca w zawodach Pucharu Świata, mistrzostwach Europy oraz mistrzostwach świata. Po zakończeniu sezonu zdobyte punkty zostaną zamienione na stypendia.

Enea będzie też wspierała kibiców wioślarstwa podczas Pucharu Świata w Poznaniu. Impreza odbędzie się w dniach 21-23 czerwca na Torze Regatowym Malta. W specjalnej strefie Enei będą czekały atrakcje dla całych rodzin.

Wioślarstwo jest w Polsce sportem o wielkich tradycjach i sukcesach. W dotychczasowej historii nasi reprezentanci zdobyli 18 medali Igrzysk Olimpijskich (w tym cztery złote), 44 medale mistrzostw świata seniorów (w tym 11 złotych) oraz 71 medali mistrzostw Europy (w tym 13 złotych).

Działalność Grupy Enea obejmuje obszar całego kraju. Firma jest głównie obecna w północno-zachodnim regionie Polski. Jest to również region ważny dla wioślarskiego środowiska. W Kruszwicy, w województwie kujawsko-pomorskim, na jeziorze Gopło znajduje się profesjonalny tor regatowy. Najbardziej znany i wykorzystywany przy największych imprezach tor jest w Poznaniu, na sztucznym Jeziorze Maltańskim. Tradycje wioślarskie są również silne w Bydgoszczy, Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim. Podobnie jak w latach ubiegłych Enea będzie wspierała juniorskie, młodzieżowe i seniorskie osady podczas krajowych i zagranicznych zawodów w sezonach 2019/2020.

 

Najnowsze

TECE nowym Sponsorem WTS Sparty Wrocław

Firma TECE, międzynarodowy producent i dystrybutor innowacyjnych rozwiązań w zakresie systemów sanitarnych, grzewczych oraz ...

Całość ›

Jagiellonia na podium medialności w marcu

W marcu 2024 roku Legia Warszawa ponownie była najbardziej medialnym klubem PKO BP Ekstraklasy, choć jej przewaga nad pozostałymi ...

Całość ›

Firma Hummel na dłużej z Polonią

Firma Hummel przedłużyła umowę z Polonią Warszawa Oficjalny Sponsor Techniczny Klubu dostarcza produkty i odzież sportową dla ...

Całość ›
Wywiad

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy – założyciele Sportigio

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy to młodzi przedsiębiorcy, od zawsze zakochani w sporcie Ich droga wiodła od lodowiska hokejowego do stworzenia systemu IT dla hokejowej centrali Jakie mają plany na przyszłość, co wyróżnia ich produkt, na rynku, jakie mają cele biznesowe Na te wszystkie ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›