Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

Enea Połaniec S.A. w dalszym ciągu partnerem Regionalnej Ligi Młodzieżowej

Enea Połaniec kolejny rok z rzędu wesprze rozgrywki piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego pn. „Regionalna Liga Młodzieżowa – Enea Cup 2020”. W międzyszkolnych rozgrywkach co roku udział biorą setki młodych chłopców oraz dziewcząt.

To już IV edycja „Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup”, w zeszłorocznych rozgrywkach wzięło udział ponad 400 dzieci z 17 szkół podstawowych z powiatów mieleckiego, staszowskiego, dąbrowskiego, kolbuszowskiego i rzeszowskiego. W tym roku rozegranych zostanie pięć turniejów w podziale na cztery grupy w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 4-5 i klasy 6-7). Zwycięzcy każdej grupy awansują do finału. Uczestnikami projektu będą łącznie zawodnicy 34 drużyn, z których każda składa się z dwunastu zawodników.

W środę w Mielcu odbyła się konferencja prasowa, podczas której oficjalnie podpisano umowę pomiędzy firmą Enea S.A. oraz klubem SPR Stal Mielec S.A. na organizację IV edycji „Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup”.
Turniej ten z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród chłopców oraz dziewcząt ze szkół podstawowych w regionie, czego dowodem była ostatnia edycja, która zgromadziła niemal 500 uczestników.

Przy podpisaniu umowy w hotelu Atena obecni byli Roman Kowalik – Prezes SPR Stal Mielec S.A., Lech Żak – Prezes Enea Połaniec S.A., Tomasz Poręba – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a także Fryderyk Kapinos – Poseł na Sejm RP.
– Celem „Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup 2020” jest popularyzacja dyscypliny sportowej jaką jest piłka ręczna oraz propagowanie zdrowego trybu życia i podnoszenie sprawności fizycznej wśród nastolatków ze szkół podstawowych. Poprzez projekt nie tylko zachęcamy do uprawiania sportu, ale chcemy też pomagać szczególnie uzdolnionym młodym zawodnikom – powiedział Roman Kowalik, prezes Klubu SPR Stal Mielec.

Enea Połaniec od lat wspiera rozwój lokalnego sportu, działając na rzecz zarówno sportów zawodowych, jak i młodzieżowych.

– „Zależy nam na wsparciu sportowej aktywności dzieci i młodzieży. Jako firma odpowiedzialna społecznie od lat angażujemy się w inicjatywy umożliwiające uprawianie sportu oraz dających szansę na rozwój poprzez aktywność fizyczną. Przedsięwzięcie to dodatkowo nauczy dzieci współpracy w zespole oraz zdrowych i sportowych postaw zarówno na boisku, jak i w życiu codziennym. Dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację tego projektu także w tym roku” – powiedział Lech Żak, prezes Enei Połaniec.

– „Dziękuję Enei za zaangażowanie w lokalny sport czego efektem jest kontynuacja współpracy z SPR Stal Mielec, który jest znanym i cenionym klubem w całej Polsce. Takie projekty są bardzo potrzebne, ponieważ stanowią alternatywę zdrowej formy spędzania czasu dla naszej młodzieży. Mam nadzieję, że dzięki temu przedsięwzięciu klub zyska kolejnych utalentowanych szczypiornistów” – dodał Tomasz Poręba, europoseł z okręgu podkarpackiego.

– „Cieszę się, że w Mielcu jest klub, o którym mogę dzisiaj powiedzieć, że jest stabilny finansowo, że ma w perspektywie budowę hali sportowej, że związani są z tą dyscypliną wspaniali ludzie. Turniej, który tradycyjnie już zostanie rozegrany po raz kolejny dowodzi, że nie jest to jednostkowe wydarzenie, ma swoją ciągłość, a fakt, że w organizację tej imprezy przyłączyła się firma Enea jest dla mnie szczególnie istotne” – mówił Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

„Chciałbym się przyłączyć do gratulacji i podziękowań ponieważ Mielec słynie z lotnictwa i sportu, ale żeby z tego sportu słynął potrzebne są środki, które są możliwe dzięki firmom wspierającym mielecki sport. Tym należą się wielkie podziękowania. Kieruję je również do Pana Europosła – Tomasza Poręby, który od kilku lat bardzo mocno wspiera sport w Mielcu, dzięki czemu wszystkie oczy z Podkarpacia skierowane są na Mielec” – zakończył Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP.

SPR Stal Mielec jako klub występujący w PGNiG Superlidze – na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce – od wielu lat organizuje turnieje młodzieżowe oraz juniorskie, promując tym samym sport oraz zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży. „Regionalna Liga Młodzieżowa – Enea Cup” rozgrywana w województwach podkarpackim oraz świętokrzyskim jest tego świetnym przykładem, a wzrastająca liczba uczestników pokazuje, że piłka ręczna jest sportem, który chce uprawiać wielu chłopców oraz dziewcząt.

Enea, jako firma odpowiedzialna społecznie, aktywnie angażuje się w projekty sponsoringowe w regionach, w których najaktywniej działa. Firma wspiera m.in. drużyny piłkarskie, siatkarskie i koszykarskie, a także edukację sportową dzieci w ramach Enei Akademii Sportu.

Najnowsze

Stowarzyszenie MMA Polska członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Stowarzyszenie MMA Polska zostało oficjalnie przyjęte do grona członków zwyczajnych Polskiego Komitetu Olimpijskiego 6 czerwca w ...

Całość ›

Krajowa Grupa Spożywcza S.A. z marką Polski Cukier Sponsorem PKOl

Krajowa Grupa Spożywcza SA z marką Polski Cukier została Sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego Umowę sponsoringową oraz ...

Całość ›

Nowa umowa Legii Warszawa i Kinesis

Legia Warszawa i Biuro Handlowe Kinesis kontynuują dotychczasową współpracę, w ramach której strefy odnowy biologicznej na stadionie ...

Całość ›
Wywiad

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy – założyciele Sportigio

Mariusz i Marcin Zwierzychowscy to młodzi przedsiębiorcy, od zawsze zakochani w sporcie Ich droga wiodła od lodowiska hokejowego do stworzenia systemu IT dla hokejowej centrali Jakie mają plany na przyszłość, co wyróżnia ich produkt, na rynku, jakie mają cele biznesowe Na te wszystkie ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›