Przewiń do zawartości Search Ball Blue Ball Grey Ball Light Billboard Blue Billboard Grey Billboard Light Chevron Down Cup Blue Cup Light Cup Dollar Blue Dollar Grey Dollar Light Handshake Blue Handshake Grey Handshake Light Arrow Back Arrow Forward Checkmark Medal Blue Medal Grey Medal Light Facebook YouTube Instagram Twitter Suitcase Blue Suitcase Grey Suitcase Light Tshirt Blue Tshirt Grey Tshirt Light Share

CEV wprowadza wart 11,5 mln euro plan wyjścia z kryzysu siatkówki

Aby poradzić sobie z wyzwaniami wywołanymi przez pandemię koronawirusa i ożywić członków siatkarskiej rodziny, zarząd CEV zatwierdził „Plan Marshalla” dla Europejskiej Siatkówki.

Plan obejmuje szereg środków uwzględniających inwestycje i ulgi w wysokości około 11,5 mln EUR z korzyścią dla interesariuszy CEV.

– „Zdrowie sportowców, trenerów, kibiców, oficjeli, organizatorów i wszystkich osób związanych z naszą dyscypliną pozostaje na tym etapie naszym najwyższym priorytetem i dlatego musi przeważać nad wszystkimi pozostałymi interesami” – powiedział Prezydent CEV Aleksandar Boričić – „Siatkówka to sport zespołowy i wiemy, jak ważne jest trzymanie się razem jako jedna drużyna i okazywanie solidarności z członkami naszego zespołu. Zasada ta staje się jeszcze ważniejsza podczas takiego kryzysu. Dzięki temu historycznemu „Planowi Marshalla” upewniamy się, że kiedy ta wymuszona przerwa się skończy, nasza siatkarska rodzina wznowi działalność z jeszcze większym entuzjazmem i pozytywną energią. Nie ma wirusa ani innych przeciwności, które mogłyby ugasić ogień tej pasji, która sprawia, że nasze serca biją dla siatkówki”.

Określając szereg opcji na wznowienie działalności w siatkówce gdy pozwolą na to warunki, życzeniem kierownictwa CEV nadal pozostaje zapewnienie jak najwięcej elastyczności wszystkim zaangażowanym stronom, tak aby mogły przestrzegać decyzji i polityki właściwych międzynarodowych organizacji zdrowotnych i odpowiednich władz krajowych w całej Europie.

Zarząd CEV zdecydował się odwołać pozostałą część Europejskich Pucharów 2020, w tym Superfinały Ligi Mistrzów i Mistrzyń zaplanowane na 16 maja w Berlinie, po tym jak wybuch pandemii koronawirusa wstrzymał te zawody w marcu. Niezależnie od niemożności ukończenia sezonu Europejskich Pucharów, Zarząd zgodził się przyznać ponad 80% przewidywanej puli nagród drużynom z trzech Pucharów.

Ponadto Zarząd CEV już zobowiązał się do utrzymania nagrody pieniężnej na edycję 2020/2021 Europejskich Pucharów i zatwierdził dodatkowe wsparcie dla klubów na nadchodzący sezon.

Zarząd odwołał edycję 2020 Europejskiej Złotej i Srebrnej Ligi, planowaną początkowo na koniec maja i czerwiec.

Plan odnosi się również do kwalifikacji do Mistrzostw Europy EuroVolley 2021, a CEV opracowuje środki mające ułatwić organizację meczów u siebie i na wyjeździe, a także określa przedział czasowy ich ewentualnego przeprowadzenia w styczniu 2021 r. Ostateczna decyzja w tym zakresie na zapaść do 1 lipca.

Jeśli chodzi o cztery mistrzostwa Europy w grupach wiekowych (kobiety U17 i U19, mężczyźni U18 i U20), mających odbyć się w 2020 r., członkowie zarządu zatwierdzili plan przełożenia rund kwalifikacyjnych na późniejszy termin letni. Ponadto CEV będzie współpracować z organizatorami poszczególnych rund finałowych w celu znalezienia, w razie potrzeby, odpowiednich nowych terminów rozegrania tych zawodów. Plan awaryjny obejmuje terminy, w których CEV potwierdzi faktyczną organizację wszystkich wspomnianych turniejów, biorąc pod uwagę rozwój pandemii, a także wszelkie zmiany w obecnych ograniczeniach nakładanych przez rządy krajowe na podróżowanie, publiczne imprezy itp. CEV zapewni wsparcie finansowe organizatorom wszystkich turniejów mistrzostw Europy w grupach wiekowych i ich turniejów kwalifikacyjnych, a także drużynom podróżującym i wprowadzi szereg ulg w ramach poszczególnych zawodów dla na rzecz ich organizatorów.

CEV będzie współpracować z organizatorami turniejów cyklu World Tour zaplanowanych na lato 2020 r. i wyznaczył miesięczny termin wypowiedzenia dla ewentualnego odwołania tego typu turniejów. Ponadto CEV ponownie otworzy proces przesyłania ofert na organizację drugiej, a także finałowej fazy CEV Beach Volleyball Continental Cup, którego zwycięzcy zakwalifikują się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Zarząd zgodził się również na zapewnienie wsparcia finansowego organizatorom i zespołom podróżującym na mistrzostwa grup wiekowych w 2020 i 2021 r., a także na kilka ulg, z których skorzystają organizatorzy.

Najnowsze

Rusza budowa Akademii Lecha Poznań

Lech Poznań podpisał umowę z generalnym wykonawcom firmą Projprzem Budownictwo i rozpoczął budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego ...

Całość ›

Orlen sponsorem tytularnym jubileuszowego Rajdu Polski

Rajdu Polski w tym roku obchodzi jubileusz stulecia Sponsorem tytularnym 77 edycji drugiego, najstarszego rajdu na świecie został PKN ...

Całość ›

Stadiony w Warszawie i Poznaniu punktem szczepień

W Polsce otwieranych jest coraz więcej miejsc szczepień przeciwko Covid-19, zaszczepić będzie się można również na stadionach w ...

Całość ›
Wywiad

#WgrupieSiła Partnerskie Kluby Biznesu łączą możliwości przedsiębiorców z klubów biznesu

Przedsiębiorcy z Partnerskich Klubów Biznesu nie dają się wirusowi, a co niektórzy nawet z nim wygrali, jak sami mówią „W GRUPIE SIŁA Wydawać by się mogło, że organizacje, networkingowe, takie, które bazują na bezpośrednim kontakcie międzyludzkim w obecnym kryzysie nie ...

Całość ›
Wywiad

ŁUKASZ KIEZA – Country Manager LV BET

Nie tak dawno minął rok od rozpoczęcia walki i blokowania nielegalnie działających w Polsce bukmacherów, co zmieniło branżę i zdecydowanie poprawiło sytuację polskich firm należących do tego sektora Ogromne zyski polskim bukmacherom zapewnił również miniony mundial Na temat zmian w ...

Całość ›
Wywiad

Jacek Łosak – MMABiznes.pl, Akapit Media

Z każdym rokiem MMA w Polsce zyskuje na popularności wśród mediów, kibiców, profesjonalizuje się Jak wielką zmianę na przestrzeni kilku lat przeszło MMA, na te i inne pytanie odpowiadał Jacek Łosak, Redaktor Naczelny MMABiznespl oraz właściciel agencji Akapit Media   Paweł ...

Całość ›

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.

 

Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera

Znam i akceptuję
regulamin

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od portalu Sponsoring Sport.pl z siedzibą w Dąbrowie,  ul. Piaskowa 9/4, 62-070 Dąbrowa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP: 777-299-76-75, REGON: 368988510.